Nehoda na oravskej železnici prerušila osobnú dopravu, ZSSK musela vlaky nahradiť autobusmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
vlak, železnica
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na oravskej železničnej trati Kraľovany – Trstená v sobotu pre nehodu prerušili osobnú dopravu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na sociálnej sieti informovala, že z dôvodu stretu vlaku s motorovým vozidlom na priecestí nahradila autobusovou dopravou vlaky na úseku Dlhá nad Oravou – Oravský Podzámok a neskôr aj na dlhšom úseku medzi Oravským Podzámkom a Nižnou.

Pre nehodu vlaku, ktorý mal z Kraľovian odchod 10:28 a do Trstenej mal prísť 12:18, železničiari najprv upozornili na meškanie tohto spoja z Dlhej nad Oravou v trvaní asi 80 minút. Neskôr oznámili zavedenie náhradnej dopravy v úseku Dlhá nad Oravou – Oravský Podzámok pri spoji s odchodom z Trstenej 11:42, pričom vzápätí doplnili, že z Oravského Podzámku mal mať pre obrat súpravy oneskorenie zhruba 40 minút.

Národný dopravca z dôvodu nehodovej udalosti následne informoval o náhradnej doprave v úseku Oravský Podzámok – Nižná za vlak z Kraľovian s odchodom 12:28, ako aj v opačnom smere Nižná – Oravský Podzámok pri spoji z Trstenej odchádzajúcom o 13:42.

Úsek Oravský Podzámok – Nižná má 19 kilometrov, úsek medzi Oravským Podzámkom a Dlhou nad Oravou meria 8 kilometrov. Celá oravská trať Kraľovany – Trstená je dlhá 56 kilometrov. V Kraľovanoch sa napája na hlavnú domácu železničnú trasu Bratislava – Žilina – Košice, presnejšie na jej dlhšiu časť zo Žiliny do Košíc.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko