Lety do Antalye a naspäť do Bratislavy môžu meškať, letisko v obľúbenej destinácii Slovákov je pomerne vyťažené

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Na najväčšom slovenskom letisku na začiatku letnej sezóny pribúdajú lety aj cestujúci, napriek tomu aktuálne neevidujú dlhšie čakanie pri vyzdvihovaní batožín. Letisko M. R. Štefánika v Bratislave v stredu potvrdilo, že sa snažia dodržať časy dohodnuté s leteckými dopravcami pre vyloženie batožiny. Tie môžu dosahovať aj do 40 minút od príletu lietadla, závisí to od jeho veľkosti a počtu batožín.

Prijali viac ako sto brigádnikov

Počas leta sme prijali viac ako sto brigádnikov, ktorí pomáhajú okrem iného aj pri nakladaní a vykladaní batožiny a rovnako boli posilnené aj pracovné zmeny. Zamestnanci majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a počas leta môžu odpracovať aj viac ako 40 hodín týždenne, v zimnom období zase odpracujú menej hodín týždenne,“ priblížila pre agentúru SITA prevádzkovú situáciu hovorkyňa letiskovej spoločnosti Veronika Demovičová.

V stredu 3. júla je na letisku plánovaných napríklad deväť príletov z tureckej Antalye a osem odletov do tejto najviac vyhľadávanej letnej destinácie Slovákov. Zároveň počas dňa vybavili jeden pravidelný prílet na novej linke z najväčšieho tureckého mesta Istanbul a spätný odlet.

Do 14.00 už priletelo do Bratislavy sedem letov z Antalye, z čoho štyri prileteli načas a zvyšné mali mierne meškania od pol hodiny do dvoch hodín,“ uviedla Veronika Demovičová.

Podľa nej do uvedeného času štyri odbavené lietadlá do Antalye odleteli načas, respektíve ďalšie lety mali mierne meškanie. „Let do a z Istanbulu priletel a odletel načas,“ poznamenala.

Najrušnejší deň leta

Bratislavské letisko má v stredu jeden z najrušnejších dní tohto leta, plánuje vybaviť celkovo 70 pravidelných a charterových príletov a odletov. Zabezpečuje ich štrnásť dopravcov do 23 destinácií v 13 krajinách, najviac práve do a z Antalye na Tureckej riviére pri Stredozemnom mori.

V utorok 2. júla na letisku mali sedem príletov z Antalye a osem odletov späť, z toho štyri lety z tejto destinácie prileteli načas a tri prílety meškali pol hodinu a dve hodiny.

Zaznamenali sme aj oneskorený prílet z tureckej destinácie Dalaman, ktorý meškal tri hodiny. Z ôsmich odletov do Antalye odleteli tri lety načas a päť odletov malo meškanie v rozmedzí od 45 minút do dvoch hodín,“ uviedla Veronika Demovičová. Na letisku v slovenskej metropole momentálne nevedia o možných rušeniach letov do a z tureckých letovísk.

Letiská sú vyťažené

Letisko v Antalyii, ako aj všetky letiská v dovolenkových letoviskách, sú v súčasnej letnej leteckej sezóne pomerne vyťažené a môže dôjsť k miernym meškaniam na prílete do Bratislavy a následnom odlete z Bratislavy,“ upozornila hovorkyňa bratislavského letiska. Dôvodom je regulácia tamojšieho vzdušného priestoru pre rotáciu lietadiel, prípadne technické príčiny.

V aktuálnej letnej letovej sezóne letisko v Bratislave plánuje vybaviť spolu vyše 1 600 letov do tureckých destinácií a späť. Najviac, cez 1 300 do a z Antalye, do Istanbulu a späť 180, do a z Dalamanu 120 letov. Pravidelné lety do týchto troch tureckých destinácií, na ktoré si môžu zakúpiť letenku individuálni cestujúci, prevádzkujú Pegasus Airlines a Corendon Airlines do Antalye, Pegasus Nestarli do Istanbulu a Ryanair do Dalamanu.

Charterové lety, ktoré si objednávajú cestovné kancelárie pre svojich klientov – dovolenkárov, zabezpečujú dopravcovia Freebird Airlines, Mavi Gők Airlines, Smartwings, Tailwind Airlines a Corendon Airlines,“ dodala Veronika Demovičová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Veronika Demovičová
Firmy a inštitúcie Corendon AirlinesLetisko M. R. ŠtefánikaPegasus AirlinesRyanair