Letisko Košice sa ako jedno z mála letísk v Únii priblížilo k číslam spred pandémie, vlani vybavilo vyše pol milióna cestujúcich

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko Košice

Letisku Košice sa po dvoch rokoch pandémie opäť podarilo prekonať hranicu 500-tisíc vybavených cestujúcich. Naposledy sa letisku podarilo pokoriť túto hranicu v roku 2019. Informovala o tom Lucia Kočišová z Letiska Košice.

Počas minulého roka prešlo bránami letiska Košice takmer 543-tisíc cestujúcich, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o 222 %, resp. o viac ako 374-tisíc cestujúcich.

Najvyťaženejšie boli lety do Viedne

Ako jedno z mála letísk v Európskej únii sa letisko Košice priblížilo k predcovidovej úrovni cestovania v roku 2019, keď malo vlani iba o 2,7 percenta menej cestujúcich.

Na pravidelných linkách letelo takmer 374-tisíc cestujúcich, charterové lety využilo cez 165-tisíc dovolenkárov a lety všeobecného letectva takmer 3,7 tisíca cestujúcich.

Najobľúbenejšou pravidelnou destináciou bola v minulom roku Viedeň, druhou najvyťaženejšou bola linka Košice – Londýn.

Lietalo sa do desiatich destinácií

Cestujúci mohli počas celého roka cestovať na pravidelných linkách do desiatich destinácií s piatimi leteckými spoločnosťami – Austrian Airlines, LOT Poľské aerolínie, Eurowings, Ryanair a Wizz Air.

Cestovné kancelárie ponúkali počas letnej sezóny odlety z Košíc do desiatich destinácií v siedmich krajinách.

Od jari tohto roka sa navyšujú pre cestujúcich letecké spojenia z Košíc. Spoločnosť Ryanair navyšuje frekvencie letov do Prahy na štyri až päť týždenne namiesto dvoch aktuálnych, do Varšavy je v ponuke šesť odletov týždenne s LOT, do Viedne s leteckou spoločnosťou Austrian Airlines 13 letov týždenne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Kočišová
Firmy a inštitúcie Letisko Košice