Letecké spojenie Piešťan s Tel Avivom sa v lete stane skutočnosťou, pôvodné plány oddialila pandémia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lietadlo
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Už počas tohtoročnej letnej sezóny budú mať turisti z Izraela k dispozícii priame letecké spojenie Tel Aviv – Piešťany.

Dohodli sa na tom Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj a ďalší partneri s izraelským touroperátorom Overseas travel Ltd.

Lety slávnostne uvedú na veľtrhu

Lety budú podľa Martina Palkoviča z KOCR slávnostne uvedené na veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2023 v Tel Avive vo februári tohto roka v rámci prezentácie destinácií Trnavský kraj a Slovensko pripravenej v spolupráci so Slovakia Travel.

„Na Slovensko lákajú obyvateľov Izraela liečebné účinky termálnych prameňov. Mnohí do strednej Európy prichádzajú hľadať svoje korene. Mladým cestovateľom imponuje povesť Trnavského kraja ako zaujímavej, zatiaľ neobjavenej destinácie,“ povedal Pini Krainer z Overseas travel Ltd.

Letisku Piešťany hrozil ešte pred niekoľkými rokmi zánik, v ostatných rokoch začalo slúžiť predovšetkým slovenským dovolenkárom smerujúcim do Turecka a Egypta.

„Vďaka viacerým investíciám je pripravené aj vybavovanie zahraničných turistov, ktorí smerujú do nášho regiónu. Vďaka cielenému úsiliu sme nadviazali spoluprácu s izraelským partnerom. Už túto letnú sezónu plánujeme zaviesť priamu linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom,“ informoval trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že zavedenie linky bolo plánované už v roku 2020, vtedy však lety znemožnila pandémia ochorenia COVID-19.

Výhoda malého letiska

Výhodou malého letiska v Piešťanoch je podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Letisko Piešťany Bohumila Klečáka rýchle vybavenie cestujúcich, čo iné medzinárodné letiská cestujúcim z mimoschengenských krajín nedokážu ponúknuť.

Pred pandémiou patrili obyvatelia Izraela počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným návštevníkom Trnavského kraja. V roku 2019 mali podiel na počte prenocovaní 7 %.

Po turistoch z Českej republiky a Nemecka im patrila tretia priečka. Podľa údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky ich do Trnavského kraja v roku pred pandémiou prišlo 4 181 a strávili tu 51 352 nocí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bohumil KlečákJozef ViskupičMartin PalkovičPini Krainer
Firmy a inštitúcie KOCR Trnavský krajLetisko PiešťanyOverseas travel Ltd