Hromadnú výpoveď podali ďalší zamestnanci letiska v Poprade. Stali sme sa terčom vyhrážok, útokov a manipulácií, vyhlásili

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko poprad tatry.jpg

Riadiaci pracovníci v spoločnosti Letisko Poprad – Tatry, a. s., sa v pondelok ráno pridali na stranu zamestnancov a tiež podali výpovede.

Ide o úseky handlingu, obchodu, prevádzky, hasičskej služby, informačných technológií, marketingu a sekretariátu. „Myslíme si, že hodnota človeka sa nemeria výškou platu ani funkciou. Náš neutíchajúci apel na vedenie spoločnosti k zmene správania nebol nikdy vypočutý a dokonca sme sa sami stali terčami útokov, vyhrážok, klamstiev a manipulácií,“ informovali riadiaci pracovníci jednotlivých úsekov popradského letiska.

Prevádzka zatiaľ beží bez obmedzení

Zároveň ubezpečili verejnosť, spolupracovníkov a partnerov letiska, že vzniknutá situácia nemá aktuálne žiadny dopad na služby letiska pod Tatrami.

„Zamestnanci si tak ako vždy plnia svoje pracovné povinnosti a robia naďalej na 100 % prácu, ktorú milujú,“ uviedli riadiaci pracovníci v stanovisku.

Dve tretiny zamestnancov letiska v Poprade podali cez víkend výpovede pre nespokojnosť s činnosťou a správaním sa výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva letiskovej spoločnosti Petra Dujavu.

V otvorenom liste ministrovi dopravy a výstavby Andrejovi Doležalovi (nom. Sme rodina) požiadali o jeho odvolanie. V sobotu 16. júla podalo výpovede 44 z takmer 70 zamestnancov Letiska Poprad – Tatry.

Agentúru SITA o tom v súvislosti s otvoreným listom informoval predseda základnej organizácie Integrovaného odborového zväzu na popradskom letisku Michal Pavela.

Buď pôjde riaditeľ alebo zamestnanci

„Ak minister dopravy neodvolá výkonného riaditeľa spoločnosti Letisko Poprad – Tatry, zamestnanci zotrvajú na svojich výpovediach,“ uviedol Pavela.

Výpovede podali zamestnanci letiskovej záchrannej hasičskej služby, plniči leteckých pohonných hmôt, na oddeleniach bezpečnostnej ochrany a kontroly, letiskovej infraštruktúry, dispečingu a obchodného handlingu a tiež pracovníci údržby a upratovania.

„Dvaja ďalší zamestnanci už podali výpoveď pred hromadnou výpoveďou a momentálne sú vo výpovednej lehote,“ dodal Pavela. Odborová organizácia na popradskom letisku má 38 členov, čo je viac ako polovica zamestnancov.

Minister zvažuje ďalšie kroky

Doležal sa k situácii na letisku pod Tatrami a k požiadavke zamestnancov na odvolanie riaditeľa zatiaľ nevyjadril. „Minister dopravy sa potrebuje detailne oboznámiť so situáciou, overiť si fakty, až následne zaujme stanovisko,“ zareagoval pre agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie ministerstva dopravy a poradca ministra Ivan Rudolf.

Doležal vymenoval Dujavu za šéfa Letiska Poprad – Tatry v septembri 2020, na poste nahradil Ivanu Herkeľovú. Hlavným akcionárom letiska je štát, pričom ministerstvo dopravy má v ňom podiel 97,61 %, mesto Poprad vlastní 1,67 % a mesto Vysoké Tatry 0,72 % akcií.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DoležalIvan RudolfMichal PavelaPeter Dujava