Diaľničný tunel Považský Chlmec pri Žiline bude do konca týždňa uzavretý, dôvodom je jarná údržba

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tunel Považský chlmec
Tunel Považský Chlmec. Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Somr
Tento článok pre vás načítala AI.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pomaly končí s pravidelnou jarnou údržbou diaľničných tunelov. Aktuálne je z tohto dôvodu na niekoľko dní obojsmerne uzavretý viac ako dvojkilometrový tunel Považský Chlmec na žilinskom úseku D3 Strážov – Brodno.

Motoristi ho pre plánované práce zamerané na servis, čistenie, údržbu a opravu technológií nemôžu využívať od štvrtka od 12:00 do nedele 26. mája do 12:00.

Obchádzka vedie obojsmerne po cestách I/61 a I/11 cez Strážov, Žilinu a Budatín,“ informovala vo štvrtok v súvislosti s trojdňovou úplnou uzáverou tunela Považský Chlmec Zelená vlna RTVS.

V prevádzke od roku 2017

Dvojrúrový tunel Považský Chlmec je v prevádzke od decembra 2017 spolu s úsekom D3 Žilina, Strážov – Brodno, ktorého výstavba trvala tri a pol roka od júna 2014.

Tunel s dĺžkou 2,2 kilometra predstavuje polovicu diaľničného úseku, jeho razenie po začiatku v marci 2015 dokončili po necelom roku v januári 2016.

Jarná údržba

Prvá časť jarnej údržby trvala od 11. apríla postupne do 28 apríla v štyroch tuneloch – Horelica na D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, Sitina na bratislavskom úseku D2, Bikoš na severnom obchvate Prešova na R4 a Prešov na D1 Prešov, západ – Prešov, juh.

V rámci druhej etapy pokračovali práce v ďalších siedmich tuneloch od 3. do 22. mája – Šibenik na D1 Jánovce – Jablonov, Svrčinovec a Poľana na D3 Svrčinovec – Skalité, Žilina a Ovčiarsko na D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka, Bôrik na D1 Mengusovce – Poprad, západ a Branisko na D1 Beharovce – Široké.

Jarná údržba po tuneli Považský Chlmec skončí v podjazde Lučivná na D1 Važec – Mengusovce 22. júna v ľavej rúre a 23. júna v pravej rúre.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)Zelená vlna RTVS