Cestujúci budú môcť opäť využívať vlaky v okolí Prešova, obmedzenia predčasne končia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZSSK, vlaky
Foto: Ilustračné, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Obmedzenia v železničnej osobnej doprave v okolí Prešova končia o päť dní skôr. Z dôvodu predčasného ukončenia prác na úseku Prešov – Šarišské Lúky bude železničná premávka plnohodnotne obnovená na úsekoch Prešov – Šarišské Lúky a Prešov – Bardejov už v sobotu 25. mája o 10:00.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) o tom informovala v piatok s tým, že výlukové práce na trati boli pôvodne plánované do 30. mája.

Cestujúci môžu vlaky opäť využívať

Výluka prebiehala od 9. mája a vyžiadala si dočasnú náhradu vlakov autobusmi v úsekoch Prešov – Šarišské Lúky a Prešov – Bardejov. Dôvodom bola rekonštrukcia cestného mosta nad železničnou traťou v Prešove,“ uviedol hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Cestujúci tak podľa neho už v sobotu ráno budú môcť opäť využiť vlaky na všetkých spojoch medzi Prešovom, Šarišskými Lúkami a Bardejovom.

Informácie o výluke

Viac informácií o tejto výluke je zverejnených na Výluka na trati Prešov – Šarišské Lúky – Bardejov – ZSSK a aktualizovanú vývesku k výluke možno nájsť na Prešov – Šarišské Lúky dňa 9.-25.5.2024.

Úsek Prešov – Šarišské Lúky má 4 kilometre, je na začiatku trate Prešov – Bardejov dlhej 45 kilometrov, vedúcej cez Kapušany a Raslavice. Zároveň je súčasťou trate Prešov – Humenné v dĺžke 70 kilometrov, prechádzajúcej cez Kapušany, Hanušovce nad Topľou, Vranov nad Topľou a Strážske.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominik Drevický
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko