NAKA zadržala Tibora Gašpara aj ďalšieho bývalého vysokopostaveného policajta

Tibor Gašpar
Bývalý prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 11. augusta, 18:01

V piatok v skorých ranných hodinách policajti NAKA zadržali bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Informáciu uviedol na sociálnej sieti jeho syn advokát Pavol Gašpar a pre Aktuality.sk ju potvrdili dva od seba nezvislé zdroje.

Okrem Gašpara mali policajti zadržať aj Romana Stahla, ktorý viedol napríklad vyšetrovací tím Novinár, dôvodom má byť korupcia.

Akcia „Ezechiel 7“

Polícia na sociálnej sieti potvrdila, že počas piatkovej akcie s krycím názvom „Ezechiel 7“ boli v Nitrianskom kraji zadržané dve obvinené osoby R. S. a T. G., a to v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti. Obvinený vo veci je aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, ktorý ale nebol zadržaný.

„Vzhľadom k prebiehajúcim zaisťovacím úkonom, a to vrátane výkonu domovej prehliadky na základe príkazu sudcu pre prípravné konania, nie je možné aktuálne poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ dodal Policajný zbor.

Predvolebný cirkus

Ako napísal Pavol Gašpar na sociálnej sieti, išlo o zadržanie bez domovej prehliadky, „z čoho je jasné, že ide o sólo akciu Lipšicovej ÚŠP a Hamranovej NAKA“. Zadržanie svojho otca označil za „predvolebný cirkus“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Celkovo sú obvinené tri osoby, okrem už uvedených osôb R. S. a T. G. je obvinená aj osoba N. B.

„K začatiu trestného stíhania vyšetrovateľom NAKA P PZ došlo v júni 2023 na základe relevantných podkladov a informácií zabezpečených v čase operatívneho preverovania skutkov. V priebehu samotného trestného konania bolo zistené, že na Úrade inšpekčnej služby je vedené iné trestné konanie, kde bol zo zadokumentovaných skutočností zistený súvis oboch trestných vecí,“ uviedla polícia na svojej sociálnej sieti a dodala, že z uvedeného dôvodu následne došlo v trestnom konaní k spojeniu oboch trestných vecí na spoločné konanie.

Po zabezpečení a ďalšom dokazovaní vyšetrovateľ NAKA vydal uznesenie o vznesení obvinenia konkrétnym osobám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Norbert BödörTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraÚIS Úrad inšpekčnej služby