Na rieke Laborec sa narušila hrádza, voda postupne zaplavuje územie medzi Vojanmi a Krišovskou Lieskovou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Povodeň, záplavy
Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 25. januára, 15:26

Dispečing Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) v pondelok 25. januára po polnoci prijal informáciu, že v miestach, kde vykonávajú práce na plynovode, sa narušila hrádza na rieke Laborec. Dochádza tak k podmáčaniu a postupnému zaplaveniu nezastavanej časti medzi obcami Vojany a Krišovská Liesková (okr. Michalovce). Informoval o tom hovorca SVP Marián Bocák.

Aktuálne hydrologické podmienky nedovoľujú žiaden prístup do zasiahnutej lokality. „Správca toku podal návrh na vyhlásenie III. stupňa povodňovej aktivity na rieke Laborec a na čerpacích staniciach Pavlovce nad Uhom a Čičarovce, prostredníctvom ktorých prečerpáva vodu do kanálovej siete, aby odľahčil zasiahnuté územie. Zároveň v najnižšom bode v obci Vojany preventívne inštaluje vrecia s pieskom,“ uviedol Bocák. Ako ďalej dodal Bocák, krízový štáb opakovane zasadá od 02.00.

„O 14:30 sa zhotoviteľovi stavby podarilo sanovať hrádzu a už nepozorujú ďalší priesak. Zároveň sa na poškodené miesto navážajú tzv. big bag-y, ktoré zabezpečia stabilitu hrádze. V nevyhnutnom prípade správca operatívne pristúpi k otvoreniu poldra Beša s cieľom odvrátenia prívalovej vlny od zastavenej časti,“ uviedol Bocák.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Marián Bocák