Minister Krajniak nepodporuje povinné očkovanie proti COVID-19 v zariadeniach sociálnych služieb

Milan krajniak
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) nepodporuje povinné očkovanie proti COVID-19 v zariadeniach sociálnych služieb.

Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády. „Najmä starší ľudia, ktorí tvoria väčšinu klientov zariadení sociálnych služieb, sú konzervatívnejší, majú aj nejaké zdravotné indikácie a z nových vakcín môžu mať obavy,“ povedal.

Viac o téme: Koronavírus

Zamestnancom zariadení sa však podľa ministra práce podarilo presvedčiť klientov, aby sa očkovali, keďže zaočkovaných je podľa ministra 80 percent klientov týchto zariadení. Upozornil na to, že klienti zariadení sociálnych služieb sú povinne očkovaní proti sezónnej chrípke.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Viac ako dva týždne podľa ministra práce a sociálnych vecí krivka pozitívnych ľudí v zariadeniach klesá. „V porovnaní s jarnou vlnou máme približne tretinu zariadení, ktoré musia byť aspoň čiastočne v karanténe a približne štvrtinu pozitívnych ľudí,“ dodal Krajniak. Podľa neho preto v zariadeniach sociálnych služieb netreba prijímať žiadne dodatočné opatrenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Krajniak
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR