Heger sa vyjadril ku Káčerovým tvrdeniam o spolupráci Demokratov s Hlasom, stále trvá na svojom

Eduard Heger, Demokrati
Reprofoto: archívne, www.facebook.com.

Poverený premiér a predseda novovznikajúcej strany Demokrati Eduard Heger trvá na tom, že jeho strana nebude spolupracovať po voľbách so stranou Hlas – sociálna demokracia. Povedal to v stredu na brífingu po rokovaní vlády.

Člen strany Demokrati a šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer totiž v rozhovore pre Denník N uviedol, že necíti „potrebu vytláčať Hlas-SD z priestoru normálnych politických strán, ktoré spĺňajú toto nutné minimum“. Heger zhodnotil Káčerov iný názor na spoluprácu s Hlasom-SD slovami, že „tak to v demokracii chodí“.

Ako pripomenul Heger, snem strany Demokrati uznesením rozhodol o tom, že nebudú rokovať o povolebnej spolupráci so stranami Smer-SD, Hlas-SD, Slovenská národná strana, Kotlebovci – ĽSNS a Republika.

„Dali sme aj verejný prísľub. Myslím, že ak si chceme budovať dôveru, tak potrebujeme byť konzistentní,“ podčiarkol Heger. Dodal, že v súčasnosti nepripúšťa možnosť, že by snem mohol v tejto veci zmeniť názor. Zdôraznil, že na tlačovej konferencii, na ktorej predstavoval novú stranu, nehovoril svoje vlastné názory, ale tlmočil názory strany.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerRastislav Káčer
Firmy a inštitúcie Hlas-SDStrana Demokrati