Sebavedomé Slovensko či starostlivosť o najzraniteľnejších. Program Hegerovej strany bude stáť na piatich pilieroch

Eduard Heger, Demokrati
Reprofoto: archívne, www.facebook.com.

Program novovznikajúcej politickej strany Demokrati, ktorej lídrom je dočasne poverený premiér Eduard Heger, bude stáť na piatich pilieroch – Zdravé Slovensko, Vzdelané Slovensko, Bezpečné a sebavedomé Slovensko, Silné regióny a spolupráca s občianskou spoločnosťou, a taktiež Starostlivosť o najzraniteľnejších.

Aj zelené témy

Ako ďalej strana informovala na sociálnej sieti, v najbližších týždňoch program rozpracujú a následne predstavia konkrétne opatrenia a riešenia.

V oblasti zdravé Slovensko sa budú sústrediť na zdravotníctvo, ktoré si podľa Demokratov zaslúži veľmi osobitný prístup a nie nekonečné kompromisné riešenia.

Čaká nás jednoducho veľa práce, ktorá sa vo výsledku musí ukázať na spokojnosti a zdraví obyvateľstva. Patriť sem však budú aj zelené témy, ktoré sú v roku 2023 stále aktuálnejšie a mali by byť absolútnym štandardom v každej oblasti nášho života,“ uviedla strana.

Bezpečné a sebavedomé Slovensko

Téma Vzdelané Slovensko má podľa Demokratov zastrešovať vedu, výskum, kultúru, konkurencieschopnosť a vzdelávanie prispôsobené rýchlej a modernej digitálnej dobe.

Buďme krajinou, ktorá sa len nepridáva k názorom iných, ale takou, ktorá vie prísť s vlastnou agendou a pohľadmi na témy v spoločnosti. Slovensko, ktoré má jasný kompas, vieme, kam patríme a vieme, kto sú naši spojenci,“ napísala strana na margo tretieho pilieru Bezpečné a sebavedomé Slovensko.

Demokrati ďalej tvrdia, že partnerstvo medzi štátnou správou a samosprávou je kľúčom ku kvalitným službám pre občanov, čo bude súčasťou štvrtého pilieru Silné regióny a spolupráca s občianskou spoločnosťou. Poslednou oblasťou je Starostlivosť o najzraniteľnejších.

Na nich nesmieme nikdy zabudnúť, pretože ťažké životné obdobie, nepriazeň osudu alebo zlé nastavenie systému nie sú dôvody, pre ktoré by mal ktokoľvek trpieť,“ myslia si Demokrati.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie Strana Demokrati