Zatváranie hraníc podľa Doležala nezabráni šíreniu koronavírusu, počas pandémie treba robiť iné opatrenia

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) je proti prípadnému opätovnému zatváraniu hraníc v prípade zhoršenej pandemickej situácie pre šírenie koronavírusu.

Podľa neho sa potvrdilo to, čo predpokladali na základe dát renomovaných organizácií, že nemá zmysel robiť tvrdé opatrenia a hermeticky zatvárať hranice, lebo to šíreniu vírusu aj tak nezabráni.

Treba robiť jasné predvídateľné opatrenia, ale určite nie extrémne opatrenia typu zatvárania hraníc. Toto budem presadzovať aj do budúcna, keďže turizmus, cestovný ruch je v gescii ministerstva dopravy,“ uviedol na sociálnej sieti minister Doležal.

Opatrenia v oblasti cestovného ruchu počas pandémie koronavírusu boli hlavnou témou stretnutia Iniciatívy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) pre bezpečnú medzinárodnú mobilitu.

Na dvojdňovom podujatí, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň na španielskom ostrove Ibiza, sa zúčastnili lídri členských krajín a zdravotnícke organizácie, vrátane Svetovej zdravotníckej organizácie, ktoré formujú spôsoby a rozsah opatrení na hraniciach počas pandémie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SROECD Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvojSme rodinaWHO Svetová zdravotnícka organizácia