Slováci si zarezervovali na leto sedemkrát viac leteniek než vlani, ľudia lietajú takmer kamkoľvek, ak môžu

Baleárske ostrovy, dovolenka
Foto: ilustračné, SITA/AP

Pri výbere letnej dovolenky v zahraničí rozhodujú najmä jej finančná dostupnosť a flexibilita cestovateľov. Voľba samotného cieľového miesta či krajiny nie je už taká dôležitá ako v uplynulých rokoch, keď zohrávali úlohu aj covidové opatrenia v jednotlivých krajinách.

Spoločnosť Kiwi.com o tom informovala v piatok s tým, že v súčasnosti zaznamenala u Slovákov sedemkrát vyšší počet letných rezervácií leteniek oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

„Sledujeme veľký posun v spôsobe, akým si ľudia vyberajú a rezervujú cestovanie. Zatiaľ čo v predchádzajúcich rokoch zohrávali úlohu protipandemické opatrenia a obmedzenia, v súčasnosti ľudia lietajú takmer kamkoľvek, pokiaľ môžu,“ uviedla riaditeľka pre zákaznícke skúsenosti z uvedenej firmy Eliška Řezníček Dočkalová.

„Na čele stále zostávajú destinácie ako Spojené kráľovstvo, Taliansko, Grécko a Bulharsko. Čoraz väčší záujem je o Turecko, ktoré je pre slovenských turistov vďaka pádu tureckej líry lacnejšie ako kedykoľvek predtým,“ dodala Řezníček Dočkalová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Kiwi.com