Cestári v Poprade po silnom vetre odstraňujú popadané stromy, autá s letnými pneumatikami mali komplikácie

HASIČI: Popadané stromy kvôli silnému vetru
Foto: SITA/Prezídium HaZZ.

Po včerajšom silnom vetre v oblasti Vysokých Tatier sú v utorok cestári v teréne a pracujú na odstraňovaní popadaných stromov a konárov z ciest. Podľa riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcela Polomského ich popadalo veľa, dotknuté úseky preto naďalej dočisťujú. Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA, vodičov žiada o trpezlivosť a tiež vyzýva k opatrnosti.

V tatranskej oblasti v pondelok večer snežilo, niektorí šoféri avizovali na cestách v dopravnom servise na sociálnej sieti problémy pre poľadovicu. Išlo napríklad o cestu z Kežmarku do Lendaku, úsek Podspády – Ždiar či Štrbské Pleso. Podľa Polomského mali komplikácie autá s letnými pneumatikami. „Nebolo veľa snehu, všetci pripravení šoféri bez problémov prešli,“ dodal.

Pre padnutý strom zasahujú v utorok ráno v teréne aj hasiči v Levoči. Uviedol to pre SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Slovenská správa ciest v skorých ranných hodinách informovala, že na cestách v oblasti Popradu sa ojedinele nachádza čerstvý alebo utlačený sneh.

Na úseku cesty II/537 Podbanské – Tatranská Polianka je na vozovke čerstvý sneh do päť až desať centimetrov. Miestami zľadovatený sneh do jedného až dvoch centimetrov je na cestách II/542 Spišská Belá – Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne – Lysá nad Dunajcom a na cestách III. tried v obvodoch Haligovce a Spišská Stará Ves,“ upozornila na svojom informačnom portáli.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Polomský