Vychytávky do kuchyne si zamilujete

Moderná biela kuchyňa
zdroj: gettyimages.com
...

Uľahčite si vaše fungovanie počas prípravy jedál. Majte všetko ihneď poruke a s dokonalým prehľadom. Organizéry zásuviek a kuchynských skriniek preto v modernej domácnosti nesmú chýbať. Vychytávky do kuchyne však môžu predstavovať aj rôzne druhy integrovaných spotrebičov či šikovne ukrytých úložných priestorov.

Poriadok zabezpečí aj kuchynská zástena či stena so špeciálnymi poličkami. Mnohé sú variabilné svojimi dielmi, ktoré sa dajú presúvať podľa výšky ukladaných vecí. Svoje miesto si tak nájde v podstate čokoľvek. Skryté a nenápadné úložné priestory poskytne napríklad sokel. Aj keď čoraz viac obľúbená je závesná podoba spodných skriniek na stenu, zo sokla sa môžu stať praktické zásuvky.

Úložné priestory do kuchyne
zdroj: gettyimages.com
Úložné priestory do kuchyne
zdroj: gettyimages.com

Technické vychytávky do kuchyne

Inteligentné spotrebiče nie sú v dnešnej dobe žiadnou neznámou. Inovatívne odsávače pár sú výkonným a tichým riešením čerstvého vzduchu. Dokážu sa skryť do pracovnej dosky a vysunúť v prípade potreby. Vyznievajú ako stropné svietidlo (pričom ponúkajú aj osvetlenie) a fungujú ako „ventilácia“.

Jednoliata pracovná plocha bez akýchkoľvek špár a spojov? Stačí zvoliť kompozitné materiály, ktoré sa o to postarajú. Drez sa tak bude zdať ako priame pokračovanie linky, len s menším prehĺbením. To platí aj pre varné panely, ktoré môžu byť integrované rôznymi spôsobmi.

Aj výber kuchynskej batérie stojí za zváženie. Jej ohybné a výsuvné rameno nie je žiadnou novinkou. Skúste sa však poobhliadnuť po produktoch, ktoré sú ekologické alebo dokonca dokážu zastúpiť rýchlovarnú kanvicu teplotou vody. Ani príprava filtrovanej vody im nie je cudzia. Komfort v kuchyni? Prečo nie? V súčasnosti kráča ruka v ruke s dizajnom…

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: