Trapézové strechy – výnimočné a jednoduché zároveň

1.jpg
Foto: Blachotrapez

Bohatý výber stavebných materiálov je jedinečným predpokladom toho, že kupujúci si v rámci finančných možností dokáže pre svoju stavbu zaobstarať kvalitné a rôznorodé produkty. Aj napriek jasným stavebným trendom sa naše architektonické plány uberajú cestou osobných preferencií. Cieľ je však jasný – vytvoriť trvácne, a zároveň výnimočné miesto na život.

Benefitom trapézových plechov je ich jednoduchosť

Ak preskočíme hrubú stavbu domu, dostaneme sa k samotnej korunke domu – k streche. Vo väčšine prípadov je práve strecha tým, čo ohúri a upúta pozornosť. Či už je to tvarom, farbou, alebo aj použitou strešnou krytinou. Súčasné trendy ukazujú, že ľudia sú vo svojich plánoch a predstavách akosi smelší a odvážnejší. Preferujú čisté, no výrazné línie a, samozrejme, jednoduchosť a presnosť pokládky. Ak by sme to zhrnuli, ako víťaz nám jasne vychádza trapézová strešná krytina.

...

Trapézový plech je veľmi zaujímavý materiál nielen na priemyselné a komerčné stavby, ale čoraz viac aj na využitie v súkromnej sfére. Ak obídeme jeho moderný a svieži vzhľad, tak je to práve jednoduchá a rýchla montáž, ktorá mu stále viac pridáva na obľube. Presnosť, s akou je možné strihať plechy priamo na mieste, je ďalším jeho benefitom, vďaka ktorému je celý proces stavby ešte efektívnejší a rýchlejší. No a tí odvážnejší môžu s trapézovým plechom zo strechy plynule prejsť až na fasádu. Špeciálna povrchová úprava trapézových plechov je zárukou toho, že odolajú nepriazni počasia desiatky rokov a po celý ten čas budú chrániť náš dom pred vlhkosťou či prípadným zatečením.

Elegancia trapézovej strechy vďaka farebným možnostiam

Mohlo by sa zdať, že taký jednoduchý plech, akým trapézový plech určite je, musí na streche vyzerať veľmi fádne. A v našich predstavách bola strecha vždy dominantou a ozdobou domu! Áno, trapézový plech je typický svojou jednoduchosťou, to však neznamená, že nie je vkusný. Široký výber profilov mu umožňuje vyniknúť na rôznych typoch stavieb, od komerčných až po veľmi moderné privátne domy a budovy. Doplnený o širokú škálu farebných prevedení tak splynie v horskom prostredí rovnako dobre ako v husto obývanej radovej zástavbe. Prispôsobí sa koloritu mesta, a rovnako dobre bude vyzerať v chatovej oblasti ktorejkoľvek rázovitej obce Slovenska.

Strechy z trapézových plechov sú možnosťou, ako skĺbiť jednoduchú montáž trvácneho materiálu s jeho nadčasovým a elegantným vzhľadom. Sú voľbou tých, ktorí od svojej strechy očakávajú nielen dlhú životnosť a funkčnosť, ale tiež originalitu a výnimočnosť.

2 2.jpg
Foto: Blachotrapez

Informačný servis