Prečo si kúpiť záves do spálne?

Závesy do spálne
zdroj: gettyimages.com

Spálňa je miestnosť, kde sa človek utiahne pre spánok, oddych alebo leňošenie. Aby ste sa pri týchto aktivitách cítili dobre, nesmie vám jeden bytový doplnok v žiadnom prípade chýbať. Hovoríme práve o závesoch, vďaka ktorým získa spálňa celkom nový nádych. Pekné závesy premenia vašu spálňu na oázu dobrej nálady. Prinesú vám nie len pocit domova, ale aj farebné akcenty. Nájdete ich v rozmanitých farbách, vzoroch, materiáloch aj prevedeniach. Jednoducho ich zladíte so zvyškom interiéru, prípadne podčiarknete individuálny štýl bývania. Je to len na vás.

...

Pomyselná oáza pokoja

Posteľ, skriňa a závesy sú tri najdôležitejšie prvky tvoriace harmóniu spálne. Závesy majú silný estetický aj funkčný význam. Pri ich výbere je preto potrebné zohľadniť oboje. Prvoradý je účel, ktorý budú závesy plniť vo vašej spálni. Okrem estetickej funkcie pomáhajú skryť rôzne nedostatky okien, tlmia denné osvetlenie, či znižujú hluk z ulice. Ak chcete zabrániť prechodu slnečných lúčov, siahnite po viacvrstvových a zatemňovacích závesoch. Jednovrstvové a priesvitné splnia úlohu dekoračného doplnku. Vyhnite sa veľkým kvetinovým a iným gýčovitým vzorom. Závesy v spálni musia podporiť vašu relaxačnú náladu. K jemným a upokojujúcim vzorom patria napr. prúžky, krúžky, či iné geometrické tvary. Ak sa vzorov obávate, jednofarebnými závesmi určite nič nepokazíte.

Pozrite si ďalšie závesy v týchto e-shopoch:

Dôkladne sa v spálni poobzerajte a uistite sa, ktorá farba v nej prevláda. Odtiene závesov vyberajte podľa farebných tónov nábytku či doplnkov. Ideálne sú aj neutrálne odtiene. Béžové, krémové, prípadne pieskové závesy dodajú interiéru nádych luxusu a takéto riešenie bude pôsobiť aj veľmi pekne a vyrovnane. Ak preferujete prírodné materiály a neprekáža vám ani dlhšie žehlenie alebo riasenie závesov, zvoľte ľanové či bavlnené závesy. Pre jednoduchú údržbu vyberajte nekrčivé závesy, ktoré môžete zavesiť ihneď po vypraní. Vždy sledujte bočný informačný štítok a riaďte sa pokynmi. Z hľadiska inštalácie si môžete zvoliť medzi zdvíhacím a posuvným riešením. Dĺžka závesu závisí od veľkosti a typu okna. Bohato riasené a dlhé závesy vyzerajú fantasticky na francúzskych oknách, či v miestnosti s vysokým stropom. Textílie, ktoré splývajú po celej dĺžke steny, zmenšia a zútulnia vysoké miestnosti.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: