S menšími či väčšími vychytávkami si pobyt vonku môžete predĺžiť aj počas jesene. Pomôžu vám k tomu napríklad šikovné zásteny proti vetru a vonkajšie ohrievače.
Zastrešenie terasy či pergoly nám umožňuje užívať si vonkajšieho posedenia aj za daždivého počasia, a navyše ochráni záhradný nábytok. Okrem strechy je však dobré myslieť aj na zástenu – aspoň z tej strany, odkiaľ to najviac fúka. Bezúdržbové a cenovo dostupné sú zásteny plastové, ak si však potrpíte na prírodný materiál, môžu sa vám zapáčiť rohože z tŕstia alebo bambusu, ktoré môžete k trámikom pripevniť len provizórne a pred zimou ich upratať do komory.
Krb alebo ohnisko
Keď už na nás neprší ani nefúka, môžeme premýšľať nad tým, ako si na terase vytvoríme príjemné teplúčko. Praskajúci oheň má prirodzene svoje čaro, a tak sa u nás čoraz viac rozmáhajú vonkajšie krby alebo prenosné ohnisko. V tomto prípade je však nutné doplniť ich tehlovým či kamenným múrikom; zástena z plastu, dreva či rákosia v blízkosti otvoreného ohňa by mohla prísť k úrazu a v najhoršom prípade spôsobiť požiar. Krb či ohnisko je potrebné umiestniť tak, aby sa v dosahu nenachádzali horľavé predmety, vrátane stromov.
Plynové pece
Elegantné plynové pece vídame v záhradných reštauráciách a samozrejme si nejaké môžeme kúpiť aj na vlastnú terasu. Vedľa lacnejších stolových a závesných klobúkových existujú tiež luxusné stojanové prístroje, prípadne ohrievače v tvare pyramídy. Potrebujete k nim fľaše s propán-butánom a prívod čerstvého vzduchu, pre uzavreté priestory sa nehodia. Niektoré typy vám umožnia nastaviť si smer a intenzitu produkovaného tepla, všetky by potom mali byť vybavené bezpečnostným systémom, ktorý automaticky odpojí prívod plynu v prípade, že plameň zhasne alebo sa prístroj prevrhne.
Infražiariče
Ak máte na terase elektrinu, sálavé elektrické žiariče budú praktickou voľbou; na rozdiel od tých plynových u nich nemusíte vymieňať bomby a ich obstarávacia cena býva tiež, ale priamo ohrieva osoby, ktoré sedia v blízkosti jeho zdroja