Najlepšia je jarná akcia na bazény

Plastový bazén
zdroj: gettyimages.com

Plánujete zakúpenie či vybudovanie bazéna, no neviete sa rozhodnúť, kedy je ten správny čas? S určitosťou vám môžeme povedať, že začiatok roka. A má to hneď niekoľko pozitív. Prijateľná cena a dosť času na samotnú výstavbu či inštaláciu vo vašej záhrade.

...

Kúpu bazéna si naplánujte na jarné mesiace

Bazén si nekupujeme každý rok. Ide o dlhodobejšiu investíciu, pred realizáciou ktorej by sme mali zohľadniť viacero dôležitých faktorov. Starostlivo si premyslite, o aký typ bazéna máte záujem, aká veľkosť, šírka a hĺbka bude pre vás a vašu rodinu postačujúca, koľko financií máte k dispozícii, no hlavne to či je vo vašej záhrade pre bazén dostatok miesta. Posledný faktor sa týka najmä zapustených bazénov, inštalácia ktorých vyžaduje stavebné úpravy. Siahnite po bazénoch od známych a overených výrobcov. Prezrite si ponuky produktov, recenzie aj skúsenosti iných zákazníkov. Poraďte sa s odborníkmi. Len realizáciou týchto krokov docielite, že medzi bazénom a vašou záhradou zavládne harmónia.
Umiestnenie bazéna v záhrade je omnoho dôležitejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Vyberte miesto s dostatkom slnečného žiarenia v priebehu celého dňa. Premýšľate nad nadzemným bazénom? Potom zvážte aj zakúpenie schodíkov. Pri zapustených bazénoch máte takpovediac o problém menej, vchádzanie do bazéna je pohodlné aj pre starších ľudí. Okolie bazéna prispôsobte aktivitám, ktoré s kúpaním súvisia. Vytvorte spevnenú plochu na opaľovanie či umiestnenie záhradného sedenia alebo grilu. Pozor na okolitú zeleň. V bezprostrednom susedstve bazéna by mal byť len trávnik alebo stále zelené a neopadavé stromy. V opačnom prípade budete mať vodu plnú lístia, ihličia či kvetov. Bazén umiestnite tak, aby ste sa vyhli pohľadom zvedavcov zvonka, zabezpečíte si tým maximálne súkromie.

Pozrite si bazény a príslušenstvo v týchto e-shopoch:

Ako vyberať bazén

 • vyberte si firmu s tradíciou a výsledkami na trhu
 • profesionálny prístup
 • kvalitný výrobca vám ponúkne niekoľko možností, ktoré budú ideálne práve pre vašu záhradu
 • návšteva odborníka danej firmy u vás doma je samozrejmosťou, obhliadka je zadarmo a nezáväzná
 • informujte sa o následnom servise a starostlivosti
Ružový plameniak v bazéne
zdroj: gettyimages.com

Vyberáme bazén na jeseň

 • výhodné ceny a zaujímavé akcie
 • na jeseň vybudujete bazén a hneď môžete začať aj s úpravou okolia, spevňovaním povrchu, budovaním terasy či výsadbou trávnika. Na jar vaša záhrada zažiari v plnej kráse
 • rozdelenie finančných prostriedkov. Ak kúpite bazén v jesennom období, ďalšie príslušenstvo môžete pokojne dokúpiť až na jar

Vyberáme bazén na jar

 • nové modely, typy, príslušenstvo
 • stabilnejšie počasie, ktoré je pre samotnú inštaláciu bazéna aj priaznivejšie
 • v prvých mesiacoch roka sa vypredávajú modely z predchádzajúcej sezóny

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: