Kusový koberec a jeho prednosti

Kusový koberec do obývačky
zdroj: gettyimages.com

Myslíte si, že koberce už dávno vyšli z módy? Mnohí z nás si totiž pod kobercom predstavujú veľké a ťažké kusy, tiahnuce sa od steny k stene a pohlcujúce všetok prach, pachy a vône v miestnosti. Táto predstava však už dávno nie je aktuálna a svet kobercov vám ponúka nespočetne veľa možností v oblasti rozmerov, farieb, vzorov, či dokonca tvarov. Vysoko aktuálne sú práve kusové koberce, ktoré splnia svoju základnú funkciu, no nezaťažia celú miestnosť, nechajú vyniknúť vašej štýlovej podlahe a sú ľahko premiestniteľné.

...

Koberec dodá interiéru čaro

Koberce neboli v interiérovom dizajne nikdy obľúbenejšie, než sú teraz. Kusový koberec jednoducho prevrátite, otočíte alebo premiestnite kamkoľvek potrebujete. Flexibilita však nie je ich jediným pozitívom. Prinášame vám ďalších šesť dôvodov, vďaka ktorým si kusové koberce zamilujete aj vy.

1. Koberec zníži množstvo prachu vo vzduchu
Koberce pohlcujú prach lepšie než akékoľvek iné tvrdé povrchy. V izbách s kobercami je menej prachu, čistejší vzduch, cítime sa v nich príjemnejšie a lepšie sa nám dýcha

2. Koberec zlepší akustiku
Koberce znižujú rezonovanie zvuku, ktorý sa inak odráža od podláh, stropu a stien. Čím väčšiu plochu koberec zakrýva, tým menej sa zvuky ozývajú a akustika danej miestnosti je oveľa lepšia.

3. Koberec a bezpečnosť
Drevené podlahy môžu byť šmykľavé a riziko pádu, či poranenia je vyššie hlavne u menších detí, ktoré sa ešte len učia chodiť a nemajú potrebnú stabilitu. Ak umiestňujete na podlahu koberec, nezabudnite na protišmykovú podložku.

Pozrite si ďalšie kusové koberce v týchto e-shopoch:

4. Jednoduché čistenie
Koberce sa čistia pomerne jednoducho. Vďaka vláknam ich stačí raz do týždňa poriadne povysávať. Pravidelné vysávanie odstráni všetok prach a alergény usadené v koberci. Samozrejme, ak vám to počasie dovolí, je dobré vyniesť koberec von a poriadne ho vyprášiť. V prípade rozliatej tekutiny na koberci, odstráňte škvrnu okamžite. Najskôr použite handričku, ktorou škvrnu vysajete a následne aplikujte prípravok na odstraňovanie škvŕn.

5. Príjemné chodenie
Chodenie po koberci je príjemnejšie, pretože nás zospodu prirodzene hreje. Vďaka príjemnému teplu a mäkkému povrchu sú koberce skutočne pohodlné. Tieto vlastnosti ocenia najmä tí z nás, ktorí chodia radi na boso. Umiestnite koberce na miesta, kde často chodíte bosí, napr. vedľa postele alebo v kúpeľni.

6. Koberce na hranie
Koberce sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť deťom priestor na hranie. Hranie sa na koberci bude určite oveľa príjemnejšie a bezpečnejšie, ako hra na chladnej drevenej podlahe. Veselé detské koberce zároveň povzbudia kreativitu dieťaťa a skrášlia nejednu detskú izbu.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: