Ako môže byť zariadená obývačka s krbom

Obývačka s krbom
zdroj: gettyimages.com

Obývačka s krbom je dnes už bežným spojením, najmä pre novostavby. Tento spôsob vykurovania dokonca v niektorých domácnostiach odstavil plyn na vedľajšiu koľaj. Ak nie úplne. Krb však nie je len pomocníkom na vytváranie tepla. Jeho estetická stránka sa často stáva dominantou celej miestnosti. Navyše sa hodí do akejkoľvek obývačky, pretože jeho vzhľad si môžete dopriať v modernom aj tradičnom štýle.

...

Tradičná obývačka s krbom

Aj keď krb svedčí priestrannejším miestnostiam, v menších izbách dokáže taktiež vytvoriť príjemnú atmosféru. Stačí mať k dispozícii vhodné miesto. Tradičné obývačky s krbom sú charakteristické najmä rôznymi kamennými obkladmi okolo krbu alebo veľkou masívnou krbovou rímsou. Tá obľubuje hnedé odtiene farieb, v prípade jej modernejšej verzie aj bielu. Na krbovej rímse, alebo poličke nad krbom, sú umiestnené rôzne dekorácie, ako aj mohutné zrkadlá či obrazy.

Pozrite si nábytok do obývačky v týchto e-shopoch:

Moderná obývačka s krbom

Krb v modernej obývačke často doprevádzajú bridlicové kamene, obklady s vizuálom štruktúry dreva alebo len „holé steny“ so špeciálnou povrchovou úpravou omietky. Krby majú rovné línie a jednoduché tvary. Obľúbené sú najmä nízke krby s veľkou šírkou. O unikátny dizajn sa postarajú krby, v ktorých vidíte horiaci plameň aj z ich bočnej strany, prípadne oboch strán.

Biokrb v obývačke

Biokrb je ideálnou alternatívou v prípade, že nemáte priestor na zabudovanie klasického krbu. Navyše, biokrby sú vyrábané v moderných dizajnoch, ktoré sa prispôsobia interiéru vašej obývačky. Môžete ich zavesiť na stenu, ale tiež položiť, napríklad na odkladací konferenčný stolík. Zo širokého sortimentu dostupných veľkostí a dizajnu si určite vyberiete. Príjemnú atmosféru určite vytvorí aj tento typ krbu, v uzavretej miestnosti dokonca zvýši aj jej teplotu.

Pozrite si aj tieto biokrby:

Krbové kachle v obývačke

Aj keď krbové kachle boli skôr jedným zo spôsobov vykurovania 20. storočia, v súčasnosti sa opäť predierajú do popredia. Ich dizajn navyše svedčí aj moderným obývačkám. Aj samotné spôsoby „ukotvenia“ kachlí môžu byť dizajnovým prvkom. Niektoré krbové kachle totiž môžu visieť zo stropu bez toho, aby sa dotýkali zeme. Kachle svedčia tiež obývacím izbám, kde je dominantnou štruktúrou povrchov drevo alebo jeho imitácie.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: