Biden a Trump zvíťazili v primárkach svojich strán v Michigane

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Donald Trump, Joe Biden
Bývalý americký prezident Donald Trump a americký prezident Joe Biden opäť kandidujú v prezidentských voľbách. Foto: Archívne, SITA/AP - koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Súčasný americký prezident Joe Biden aj exprezident Donald Trump zvíťazili v utorňajších primárkach v štáte Michigan, ale výsledky ukázali, že obaja kandidáti nemajú zďaleka istú nomináciu Demokratickej, resp. Republikánskej strany.

Hlasovanie v demokratických primárkach v Michigane bolo prvým náznakom toho, ako by odpor proti tomu, ako prezident Biden riešil vojnu medzi Izraelom a Hamasom v Pásme Gazy, mohol ovplyvniť jeho kampaň za znovuzvolenie. Trump síce vyhral primárky s veľkým náskokom, no podpora súperky Nikki Haleyovej opäť ukázala, že niektorí republikánski voliči môžu mať pochybnosti o tom, či dať bývalému prezidentovi nomináciu Republikánskej strany.

Pre Bidena to bolo štvrté víťazstvo v primárkach, keď okrem Michiganu si naklonil na svoju stranu aj Nevadu, New Hampshire a Južnú Karolínu. Trump okrem Michiganu predtým ovládol primárky v Iowe, Nevade, New Hampshire, Južnej Karolíne a na Amerických Panenských ostrovoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Donald TrumpJoe BidenNikki Haleyová