Bratislavský Volkswagen spustil projekt BETA+ naplno, do výroby vstúpila aj Škoda Superb vo verzii limuzína

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Škoda Superb vo verzii limuzína
Škoda Superb vo verzii limuzína. Foto: www.facebook.com

Z výrobných liniek bratislavského Volkswagenu už schádzajú aj prvé vozidlá modelu Škoda Superb vo verzii Limousine. Ten prichádza do sériovej produkcie ako tretí spomedzi modelov projektu BETA+. Nasleduje po Volkswagen Passat a Škoda Superb Combi, ktoré odštartovali sériovú výrobu ešte vlani na jeseň. Projekt BETA+ tak už v Bratislave beží naplno, keďže ho tvoria práve spomínané tri modely.

Ako pre agentúru SITA k projektu doplnila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, v prvom kvartáli tohto roka prešli v segmente VW/Škoda postupne na trojzmennú prevádzku.

„Prichádzame do finálnej fázy tzv. nábehovej krivky, to znamená, že sa sústreďujeme na stabilizáciu procesov a zvyšovanie objemu výroby. Vrchol výrobnej kapacity očakávame v najbližších mesiacoch,“ zhodnotila. Produkčné čísla fabrika nekonkretizovala.

Nábeh projektu BETA+ bol pritom pre spoločnosť prioritou aktuálneho roka. V minulom roku u nás automobilka vyrobila takmer 330-tisíc vozidiel. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje nárast o viac ako 22 %. Z výrobných liniek bratislavského závodu totiž v roku 2022 zišlo spolu 268 685 vozidiel. Rok predtým to bolo 308 990, no napríklad v roku 2018 až 408 208 vozidiel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 7 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a najväčším súkromným zamestnávateľom. Spoločnosť u nás od svojho vzniku preinvestovala viac ako 5 miliárd eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen Passat a Škoda Superb. V závode v Martine produkuje komponenty pre prevodovky a podvozky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Kovarovič Makayová
Firmy a inštitúcie Volkswagen