Ako sa darilo SARIO lákať investorov na Slovensko a podporovať slovenský export?

Sario infografika vysledky za rok 2022 1280x840 1.jpg
Foto: SARIO

Agentúra SARIO za minulý rok vykázala významné medziročné navýšenia sledovaných ukazovateľov nových investičných projektov. Navyše v roku 2022 predstavila takmer 500 slovenských firiem prostredníctvom veľtrhov a podnikateľských misií v 29 krajinách sveta.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v minulom roku zaznamenala výrazné navýšenia výsledkov a sledovaných ukazovateľov, ako napríklad dvojnásobný medziročný nárast v počte novovytvorených pracovných miest, štvornásobný medziročný nárast v objeme nových investičných projektov. Zároveň o 70% narástol objem investícií s vyššou pridanou hodnotou a o 76% počet nových pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou.

Agentúra SARIO je známa najmä v súvislosti s príchodom viac ako 630 investičných projektov na Slovensko. Zatiaľ posledným veľkým projektom bola investícia Volvo Cars, ktorá má na východné Slovensko priniesť 3 300 nových pracovných miest v 100% klimaticky neutrálnom závode na výrobu prémiových elektrických SUV vozidiel.

Sario infografika vysledky za rok 2022 1280x840 1 1.jpg
Foto: SARIO

Okrem prílevu zahraničných investícií na Slovensko, SARIO zároveň podporuje exportný potenciál slovenských firiem a zabezpečuje ich prezentáciu v zahraničí prostredníctvom organizovania podnikateľských misií, kooperačných podujatí a národných stánkov Slovenskej republiky na veľtrhoch a výstavách. V roku 2022 sa agentúre SARIO podarilo prostredníctvom podnikateľských misií a veľtrhov predstaviť takmer 500 slovenských firiem až v 29 krajinách sveta.

Slovenské firmy sa už aj v tomto roku prostredníctvom SARIO prezentovali v rámci národných stánkov na veľtrhoch v Dubaji, Lyone či rokovali s desiatkami globálnych firiem počas realizovaných obchodných fór. V nasledujúcich mesiacoch sú v príprave slovenské národné stánky na veľtrhoch v Hannoveri, Mníchove, Paríži, Kolíne nad Rýnom a v Brne. Okrem toho SARIO momentálne pracuje na podnikateľských misiách do Indie, Taiwanu, Vietnamu, Nemecka, Ománu, Saudskej Arábie, Čiernej Hory a na Island. Navyše chystá na 10. mája 2023 v Bratislave networkingové biznis fórum International Business Day 2023.

Pre viac informácií sledujte stránku agentúry SARIO.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SARIO Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchoduSlovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu