Je to zlyhanie Hegera, vyhlásil Gröhling a skritizoval aj jeho vystúpenie v RTVS

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eduard Heger, Branislav Gröhling
Zľava: Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger a exminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 5. mája 2023, 15:25

Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (Demokrati) využil Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS), myslí si strana Sloboda a Solidarita (SaS). Uviedla to v tlačovej správe.

Nevystúpil ako premiér

Heger podľa SaS vystúpil vo verejnoprávnom médiu ako predseda politického subjektu, nie ako premiér, a útočil na politických súperov.

Miesto toho, aby Eduard Heger s pokorou priznal zlyhania vlastných ministrov, zneužil priestor vo verejnoprávnej televízii na politický boj a útoky voči politickým súperom. Mimoriadne vystúpenia ústavných činiteľov v RTVS boli v poslednom období využívané hlavne v súvislosti s vojnou na Ukrajine či koronavírusom,“ vraví podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Dodal, že rozprávať o rizikách úradníckej vlády je strašenie a úsilie o udržanie vo funkciách. „Považujeme momentálne za kľúčové, aby prezidentka Zuzana Čaputová zaujala k aktuálnej politickej situácii jasnú pozíciu,“ povedal Gröhling. Strana SaS je pripravená podporiť úradnícku vládu, ak sa pre ňu rozhodne hlava štátu.

Hegerovo zlyhanie

Bývalý minister školstva ďalej doplnil, že považuje úradnícku vládu za nevyhnutnú. To, že odchádzajú dvaja poverení ministri podľa neho neznamená nič iné. Považuje to za zlyhanie dočasne povereného predsedu vlády Eduarda Hegera (Demokrati).

„Nedokázal sa postaviť ministrovi financií (Igorovi Matovičovi, pozn. SITA). A nedokázal udržať menšinovú vládu. Nehovoriac o fatálnom meškaní plánu obnovy,“ uviedol exminister v statuse na sociálnej sieti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingEduard HegerIgor MatovičZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSaS Sloboda a Solidarita