Žena spadla a zlomila si ruku na autobusovej stanici, správca jej musí vyplatiť škodu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zlomenina zlomena ruka
Foto: ilustračné, Getty images

Odškodnenie vo výške 3 284 eur musí zaplatiť akciová spoločnosť SAD Prievidza žene, ktorá v decembri 2018 spadla na prievidzskej autobusovej stanici a zlomila si ruku. Senát Krajského súdu (KS) v Trenčíne zamietol odvolanie autobusového dopravcu a potvrdil rozsudok prvostupňového súdu. Informoval o tom hovorca KS Trenčín Roman Tarabus.

Zakopla o asfaltový hrboľ

Žena spadla na autobusovej stanici prechádzajúc cez dve nástupištia. „Zakopla o asfaltový hrboľ a lakťom ľavej ruky spadla na ďalší takýto hrboľ. Pribehli k nej dvaja neznámi muži, ktorí jej pomohli vstať, potom odišla na zastávku MHD a dopravila sa domov. Pre silné bolesti na druhý deň išla k lekárke, zlomeninu lakťovej kosti jej operovali v nemocnici a liečba v súvislosti s úrazom trvala viac ako päť mesiacov,“ priblížil situáciu Tarabus.

SAD Prievidza v reakcii na podanú žalobu o náhradu škody reagoval tým, že žalobkyňa nepreukázala, akým spôsobom sa jej úraz stal. Správca nástupišťa poukázal na to, že jediná svedkyňa, ktorá mala byť prítomná na mieste úrazu, nevidela okolnosti úrazu ani jeho príčinu a videla len žalobkyňu na zemi.

Náhrada škody za bolesť

Okresný súd Prievidza na základe vykonaného dokazovania dospel k záveru, že tvrdenia žalobkyne o mieste, čase a spôsobe vzniku jej úrazu sú preukázané. „Podľa okresného súdu žalovaný dopravca ako správca nástupišťa bol v zmysle Občianskeho zákonníka povinný udržiavať nástupište v takom stave, aby nedochádzalo k poškodeniu zdravia osôb, ktoré sa tam pohybovali,“ uviedol Tarabus.

Odvolací súd rozsudok prievidzského okresného súdu potvrdil. „Suma 3 284 eur bola vyčíslená v znaleckom posudku a predstavuje náhradu škody za bolesť a sťaženie spoločenského uplatnenia,“ dodal hovorca KS Trenčín.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Roman Tarabus
Firmy a inštitúcie SAD Prievidza