Zdravotný stav premiéra Fica je naďalej veľmi vážny, stále nie je mimo ohrozenia života (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Streľba na predsedu vlády Róberta Fica
Podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák vo štvrtok 16. mája 2024 na spoločnej tlačovej konferencii v sídle vlády v Bratislave, 16. máj 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 16. mája, 14:22

Lekárom sa podarilo stabilizovať zdravotný stav premiéra Roberta Fica (Smer-SD), naďalej však ešte nie je mimo ohrozenia života.

Na štvrtkovej popoludňajšej tlačovej konferencii to povedal podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD). „Nemôžem zatiaľ, bohužiaľ, konštatovať, že vyhrávame alebo, že prognóza je pozitívna,“ povedal Kaliňák.

Rozsah zranení Fica spôsobených strelnými ranami je podľa  šéfa rezortu obrany natoľko rozsiahly, že odpoveď jeho organizmu bude ešte veľmi náročná. „Členovia lekárskeho tímu Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici podávajú extrémne výkony, aby jeho stav stabilizovali a postupovali k pozitívnej prognóze,“ doplnil Kaliňák.

Riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková na rannom brífingu  povedala, že Fico utrpel mnohopočetné strelné poranenie a na operačnej sále bol päť hodín. „Operovali ho dva operačné tímy, a to chirurgický a traumatologický,“ priblížila. Ako dodala, premiér je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti a požiadala o rešpektovanie jeho súkromia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SMER-SD