Chlapca, ktorého strhol prúd rieky Váh, našli bez známok života

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Váh, utopenie, chlapec
  • aktualizované 8. júna 12:10

Polícia ukončila pátranie po 13-ročnom Máriovi, ktorého v pondelok popoludní pri kúpaní strhol prúd rieky Váh pri obci Šúrovce v okrese Trnava. Chlapca našli bez známok života pátrači z letky ministerstva vnútra asi sedem kilometrov od nešťastnej udalosti v lokalite Šintavské Bane.

Mário odišiel v pondelok popoludní z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať do Váhu. Krátko po 17:00 ho údajne strhol prúd rieky. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho muža, ihneď volali na tiesňovú linku. Po chlapcovi pátrali až do tmy policajti, hasiči aj dobrovoľníci. V utorok ráno pátranie pokračovalo.

„Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody,“ uviedla v súvislosti s tragickým prípadom hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová.

Susedia rodiny iniciovali vyhlásenie finančnej zbierky na pomoc Máriovej rodine.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať