Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou bude mať nového člena dozornej i správnej rady

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ÚDZS: Sídlo úradu
Budova Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Bratislave. Bratislava, 6. február 2024. Foto: SITA
Tento článok pre vás načítala AI.

Novým členom dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa stane od 25. júna tohto roka Štefan Durdík. V stredu návrh na jeho zvolenie schválila vláda, jej návrh ešte musí odobriť parlament.

Od roku 2007 je konzultantom

Dozorná rada má päť členov, sú nimi predseda, podpredseda a traja členovia. Dôvodom zmeny je uplynutie päťročného funkčného obdobia Jurajovi Váňovi k 24. júnu a k tomuto dňu mu končí aj výkon uvedenej funkcie v dozornej rade.

Štefan Durdík pôsobí od roku 2007 ako prednosta Kliniky onkologickej chirurgie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave. V roku 2014 získal profesúru v odbore Chirurgia. Je zároveň hlavným odborníkom pre chirurgiu, menovaný Ministerstvom zdravotníctva SR a od júna 2023 členom predstavenstva Slovenskej chirurgickej spoločnosti.

Od roku 2007 je zároveň konzultant Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a od roku 2002 súdny znalec v obore chirurgia. Zastáva mnohé ďalšie pozície, pôsobí na vysokých školách a má za sebou bohatú publikačnú činnosť.

Nový člen Správnej rady

Vláda zároveň rozhodla o novom členovi Správnej rady ÚDZS, stal sa ním Róbert Illéš. Do funkcie bude vymenovaný 23. mája tohto roka. Nebude nikoho nahrádzať, keďže miesto člena správnej rady bolo dlhodobo neobsadené.

Od roku 2020 pôsobí Róbert Illéš ako prednosta na Neurochirurgickej klinike SZU v Nemocnici sv. Michala, zároveň je prezidentom Slovenskej neurochirurgickej spoločnosti od roku 2017. Je tiež konzultantom ÚDZS v odbore neurochirurgia.

Od tohto roka je tiež členom dozornej rady Univerzitnej nemocnice sv. Michala v Bratislave. Pôsobí v mnohých renomovaných slovenskej a zahraničných zdravotných organizáciách a má za sebou bohatú publikačnú činnosť.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou