Pre pomstychtivosť Matoviča a Hegera sa už bude v rezorte zdravotníctva len kúriť a svietiť, skonštatoval Sólymos

SÓLYMOS: Po stredajšom incidente podáva demisiu
Exminister životného prostredia SR László Sólymos počas brífingu k incidentu v ázijskej reštaurácii, počas ktorého ministra životného prostredia SR zadržala polícia. Minister na brífingu oznámil, že podáva demisiu. Bratislava, 23. január 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Pre pomstychtivosť Igora Matoviča (OĽaNO) a nerozhodnosť povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) sa bude do septembra na rezorte zdravotníctva len kúriť a svietiť.

Uviedol to bývalý minister životného prostredia a predseda Republikovej rady strany Aliancia László Sólymos v reakcii na odchod ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského z funkcie. Zdôraznil, že projekty rezortu zdravotníctva z plánu obnovy patria medzi najnáročnejšie a sú odchodom Lengvarského vážne ohrozené.

Sám som bol ministrom, preto viem, že základom úspechov každého rezortu je dobrý odborný tím a politická podpora. Odchádzajúcemu ministrovi nebola dopriata ani jedna z týchto dvoch podmienok. Potvrdil to sám pán Lengvarský, keď hovoril o politickej korupcii a politickej neskúsenosti,“ uviedol Sólymos, ktorý je prekvapený, že za takýchto podmienok to Lengvarský vydržal až doteraz. „Reformy sa na Slovensku ťažko presadzujú aj vtedy, keď minister má politickú podporu celej koalície. Keď za ním nestojí ani hnutie, ktoré ho nominovalo, je to absolútne nemožné,“ uzavrel Sólymos.

Dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) na štvrtkovom stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou požiadal hlavu štátu o ukončenie jeho pôsobenia vo funkcii. „Bolo to akceptované,“ povedal Lengvarský. Po stretnutí s prezidentkou odišiel na Úrad vlády SR za dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom. „Tam asi to rozhodnutie bude definitívne,“ uviedol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičLászló SólymosVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie Maďarská zjednotená strana Aliancia – SzövetségOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti