Pacientom vo Svidníku a okolí sa čoskoro zlepší zdravotná starostlivosť, vláda prijala dôležité rozhodnutie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Nemocnica arm. generála L. Svobodu vo Svidníku sa od začiatku budúceho roka zaradí do pevnej siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme I. typu.

Schválením novely nariadenia vlády o verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti o tom rozhodla vláda. Vláda Roberta Fica tak reaguje na potrebu sanácie dostupnosti urgentnej zdravotnej starostlivosti vo Svidníku a okolí.

Zlepší sa kvalita a efektivita

Touto úpravou sa zlepší kvalita a efektivita poskytovanej zdravotnej starostlivosti podľa skutočných potrieb obyvateľstva,“ tvrdí rezort zdravotníctva.

Nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre približne 58-tisíc obyvateľov a poskytuje fakticky rovnaké služby ako okolité nemocnice 24 hodín denne sedem dní v týždni, avšak iba formou ústavnej pohotovostnej služby.

Časová dostupnosť okresov patrí medzi najhoršie

Časová dostupnosť jednotlivých okresov, konkrétne okresov Svidník, Stropkov a Medzilaborce, ktoré patria do spádu nemocnice, patrí medzi najhoršie v rámci Slovenska.

Napríklad okres Stropkov nemá dostupnú nemocnicu II. úrovne do 45 minút. Táto zmena tak umožní rýchlejšie a účinnejšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti obyvateľom v prípade bezprostredného ohrozenia života alebo niektorej zo základných životných funkcií, či vážneho ohrozenia zdravia,“ dodalo ministerstvo zdravotníctva.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR