Minister Lengvarský ohlásil koniec vo funkcii, viaceré zlyhania mu vyčíta aj premiér Heger

LENGVARSKÝ: Rozhovor pre agentúru SITA
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský počas rozhovoru pre spravodajskú agentúru SITA. Bratislava, 15. december 2022. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
  • aktualizované 1. marca 16:57

Dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) odstupuje zo svojej funkcie. Oznámil to po stredajšom rokovaní vlády.

„Vzhľadom na situáciu, ktorá je v poslednom čase a niektoré pochybnosti o výkone mojej funkcie som oznámil premiérovi, že som pripravený podať žiadosť o ukončenie môjho poverenia,“ povedal.

Bližšie podrobnosti sa podľa Lengvarského verejnosť dozvie vo štvrtok po návšteve prezidentky Zuzany Čaputovej. Hovorca hlavy štátu Martin Strižinec potvrdil, že do paláca prídu poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) a neskôr aj samotný Lengvarský. Strižinec však, čo bude témou stretnutia.

Plán obnovy

Podľa Hegera sú oblasti, v ktorých rezort zdravotníctva zlyháva. „Plán obnovy je kľúčový dokument, máme zriadenú Národnú implementačnú a koordinačnú autoritu, ktorá upozornila na to, že v rezorte zdravotníctva je zdržanie, ktoré treba okamžite dobehnúť,“ povedal.

Z tohto dôvodu podľa neho vláda na plnenie plánu obnovy v rezorte zdravotníctva nasadila krízové riadenie. „Mojím cieľom je, aby sme odstránili všetky prekážky a začali rýchlo dobiehať zameškané obdobie,“ zdôraznil Heger. Aj on sa vyjadril, že viac informácií poskytne vo štvrtok po stretnutí s prezidentkou Čaputovou.

Projekt Rázsochy

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) uviedla, že ide o jeho osobné rozhodnutie. „Dlho sme hovorili, že projekt Rázsochy a implementácia plánu obnovy pre zdravotníctvo stojí alebo je na zlej ceste,“ povedala.

Zásadné zlyhania Lengvarského vníma pri pláne obnovy. „Toto rozhodnutie malo prísť dávno,“ zdôraznila. To, kto bude dočasne poverený viesť rezort zdravotníctva, je podľa nej na rozhodnutí dočasne povereného premiéra Hegera.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerVeronika RemišováVladimír LengvarskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiZa ľudí