Dlhy nemocníc voči Sociálnej poisťovni dosiahli 217 miliónov eur

Sociálna poisťovňa
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu minulého roka pohľadávky voči nemocniciam v sume 217,4 milióna eur. V poslednom mesiaci minulého roka stúpli o 6,6 milióna eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za rok 2022.

Nárast pohľadávok

Pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva ku koncu minulého roka dosiahli 195,5 milióna eur. V porovnaní s koncom novembra minulého roka sa pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam zvýšili o šesť miliónov eur.

Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov evidovala Sociálna poisťovňa pri siedmich zdravotníckych zariadeniach v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva.

Išlo o Univerzitnú nemocnicu v Bratislave, Univerzitnú nemocnicu v Martine, Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura v Košiciach, Národný ústav detských chorôb v Bratislave, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Nových Zámkoch, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici a Národnú transfúznu službu SR v Bratislave.

Transformované zdravotnícke zariadenia

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam zaznamenala poisťovňa ku koncu vlaňajška pohľadávky v hodnote 21,9 milióna eur.

Medzimesačne sa pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam zvýšili o 638-tisíc eur. „Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov v súčasnosti evidujeme pri troch transformovaných zdravotníckych zariadeniach,“ uviedla poisťovňa.

Ide o Nemocnicu s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Nemocnicu s poliklinikou v Považskej Bystrici a Nemocnicu s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNTS Národná transfúzna služba SRNÚDTaRCh Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôbSociálna poisťovňaUNB Univerzitná nemocnica BratislavaUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura KošiceUNM Univerzitná nemocnica Martin