Vyjadrenie Oroscha k vražde na Zámockej je necitlivé a odsúdeniahodné, reagovala na trnavského arcibiskupa Kolíková

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Orosch, Mária Kolíková
Zľava: Trnavský arcibiskup Ján Orosch a exministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský, koláž WBN

Vyjadrenie trnavského arcibiskupa J. Oroscha k vražde na Zámockej ulici je necitlivé a odsúdeniahodné, tvrdí poslankyňa M. Kolíková (SaS). Informoval o tom v tlačovej správe Peter Bubla.

“Je necitlivé a odsúdeniahodné zo strany trnavského arcibiskupa Oroscha podsúvať verejnosti obraz o obetiach teroristického útoku zo Zámockej ako o závislých od drog. Mrzí ma, že sa o tom dozvedáme len deň po tom, ako katolícka cirkev zorganizovala omšu aj za Juraja a Matúša ako obete spomínanej vraždy a v ktorej arcibiskup Zvolenský kládol dôraz na lásku Boha ku každému bez rozdielu. Verím, že cirkev zaujme jasné stanovisko k uvedeným výrokom. Zvlášť od cirkvi asi prirodzene očakávame, že bude zmierovateľom, že bude tlmiť vášne a ponúkať cestu porozumenia. V tomto prípade ide, žiaľ, o pravý opak.”

Trnavský arcibiskup Ján Orosch v neverejnom obežníku pre kňazov zapochyboval, či boli obete streľby pred barom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave skutočne nevinné.

Taktiež sa zamyslel, koľkokrát sa v podniku konali protidrogové razie. „Viem si totiž predstaviť, že ani raz sa tam žiadna kontrola nekonala. Lebo by sa to mohlo považovať za homofóbne konanie,“ tvrdí arcibiskup. Orosch dodáva, že o celej tragédii sme sa zatiaľ nedozvedeli nič.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján OroschMária Kolíková