Skupina Slovak Telekom hlási nárast výnosov, aj počas pandémie pokračovala v expanzii optickej siete

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovak Telekom
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

Skupina Slovak Telekom dosiahla v prvom polroku 2021 konsolidované výnosy v objeme 383,8 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamenalo rast o 3,1 %. Upravený zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) dosiahol 161,9 mil. eur a medziročne vzrástol o 1,6 %.

Ako vo štvrtok informovala skupina, aj počas druhej vlny pandémie pokračovala v expanzii svojej optickej siete a koncom druhého kvartálu tohto roka dosiahla už pokrytie 815-tisíc domácností. Celková dostupnosť služieb na optickej sieti je ešte vyššia a prekročila 885-tisíc domácností vďaka partnerskej spolupráci.

Rozširovali 5G sieť

V oboch štvrťrokoch 2021 Telekom napredoval aj v rozširovaní 5G siete do ďalších lokalít. V prvom kvartáli pridal veľké sídliská v Bratislave, v druhom opäť pokryl ďalšie miesta hlavného mesta, ale po prvý raz začal pokrývať aj vidiek a obce v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

K 3. júnu bola 5G sieť k dispozícii v 17 častiach hlavného mesta a 14 obciach, pričom podpora telefónov stúpla na 24 modelov od šiestich výrobcov. V mobilných sieťach pokračuje medziročný nárast prevádzky a dosiahol 8075 TB v júni, pričom podiel 4G prevádzky rastie a prekročil už 97 %. Ide o najvyššiu hodnotu prevádzky, ktorú Telekom dosiahol bez promo balíkov.

Investujú do technológií

„Prvý polrok 2021 odštartoval od veľkým vplyvom novej vlny pandémie, ktorá postupne ustupovala v ďalších mesiacoch. Našou neúnavnou ambíciou však bolo poskytovanie služieb v špičkovej kvalite a pritom aj posilňovanie digitálnych kanálov či uvádzania noviniek,“ povedal výkonný riaditeľ pre mass market v skupine Slovak Telekom Dušan Švalek.

Podľa neho aj v náročnom období investujú do technológií, pričom poukázal na rozmach optickej siete i nové 5G lokality.

Počet zákazníkov vzrástol

Počet zákazníkov digitálnej televízie v rámci skupiny dosiahol 659-tisíc a medziročne vzrástol o 2,9, počet širokpásmových prístupov sa zvýšil o 4,7 % na 757-tisíc, pevné linky narástli o 0,6 % na 865-tisíc.

Služby mobilnej siete Telekom k 30. júnu využívalo takmer 2,5 mil. zákazníkov, čo je medziročne viac o 3,4 %. Ide o zákazníkov, ktorí vykázali aktivitu v posledných dvanástich mesiacoch. Celkový počet aktívnych zákazníkov, ktorí využili služby Telekomu za posledné tri mesiace, dosiahol 2,32 milióna.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan Švalek
Firmy a inštitúcie Slovak Telekom