Musk chce ovládnuť Twitter. Spoločnosti dal ponuku, ktorá sa vraj neodmieta

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Elon Mush
Excentrický miliardár Elon Musk. Foto: SITA/AP

Americký miliardár Elon Musk ponúkol prevzatie firmy Twitter prevádzkujúcej rovnomennú mikroblogovaciu sieť za 41,39 miliardy dolárov. Informuje o tom portál news.sky.com, ktorý cituje správu pre regulačný úrad.

Musk potichu kupoval akcie Twitteru

Cena 54,20 dolára za akciu, ktorú ponúka generálny riaditeľ automobilky Tesla, je o 38 percent vyššia v porovnaní s uzatváracou cenou z 1. apríla, ktorý bol posledným obchodovacím dňom pred oznámením, že Musk kúpil deväť percent akcií Twitteru.

„Od realizácie mojej investície som si uvedomil, že firma nebude ani prekvitať ani slúžiť tomuto spoločenskému imperatívu vo svojej terajšej forme,“ uviedol Musk v liste predsedovi správnej rady Twitteru Bretovi Taylorovi.

Pohrozil predajom svojich akcií

„Twitter sa musí transformovať ako súkromná firma,“ dodal. „Ide o moju najlepšiu a definitívnu ponuku a ak nebude akceptovaná, budem musieť zvážiť svoje postavenie ako akcionára,“ poznamenal.

Správa o ponuke na prevzatie firmy Twitter prišla niekoľko dní po tom, ako Elon Musk odmietol kreslo vo vedení spoločnosti. Miesto vo vedení by pritom Muskovi neumožnilo prípadné prevzatie firmy.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Elon Musk
Firmy a inštitúcie TeslaTwitter