Maturanti v týchto dňoch absolvujú ústnu časť „skúšky dospelosti“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
Tento článok pre vás načítala AI.

Maturanti v týchto dňoch absolvujú ústnu časť „skúšky dospelosti“. Ako pre agentúru SITA uviedlo Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR, ústne maturity by malo absolvovať viac ako 40-tisíc študentov, a to na základe počtu študentov, ktorí absolvovali písomné maturity.

Termíny ústnych skúšok

„Riadny termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky sa konal v dňoch 12. – 15. marca 2024 a zúčastnilo sa na ňom 40 950 žiakov. Náhradný termín písomných maturít, ktorý sa konal 9. – 11. apríla 2024, absolvovalo 104 žiakov stredných škôl,“ uviedol rezort školstva.

Termíny ústnych maturít ustanovujú regionálne úrady školskej správy v sídle kraja, a to na základe návrhov od riaditeľov škôl. Opravné termíny sa konávajú v septembri alebo vo februári nasledujúceho školského roka, prípadne aj v riadnom termíne v ďalšom školskom roku.

Opravný termín maturitnej skúšky

„Opravný termín ústnej formy internej časti (ÚFIČ) sa koná buď v septembri, alebo februári nasledujúceho školského roka, pričom tieto termíny na návrh riaditeľov škôl stanovujú regionálne úrady školskej správy v jednotlivých krajoch,“ uviedlo ministerstvo.

Doplnilo, že opravné termíny písomných maturít sa konajú v septembri, alebo v riadnom termíne v nasledujúcom školskom roku, pričom tieto termíny stanovuje MŠVVaM SR. Na opravný termín sa študentstvo môže prihlasovať do 30. júna, v tomto roku je však termín 28. jún (piatok), vzhľadom na to, že 30. jún pripadá na nedeľu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR