Koronavírus na Slovensku zatvoril 18 škôl, minister Gröhling chce žiakom nechať rúška aj po 1. októbri

Foto: ilustračné, SITA/AP.

Na Slovensku je zatvorených 18 škôl a 64 škôl má zatvorené triedy. Pred stredajším rokovaním vlády to povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Počet zatvorených tried je 226 a doma je 8693 detí. „Stále sa hýbeme niekde pri jednom percente detí, ktoré prechádzajú na dištančné vzdelávanie,“ priblížil. Dodal, že Slovensko sa musí pripraviť, že školský rok bude dynamický. Minister školstva taktiež ozrejmil, že je za to, aby sa rúška na školách nosili aj po 1. októbri.

Viac o téme: Koronavírus

Ministerstvo školstva bude s riaditeľmi škôl v súvislosti s pandémiou komunikovať cez samostatný portál Covid – školský semafor. Informačný portál má podobu formulára obsahujúceho otázky, v súvislosti s rôznymi možnosťami vývoja epidemiologickej situácie v škole.

Školy môžu takto informovať o udelení „riaditeľského voľna“ z dôvodu podozrenia na ochorenie COVID-19, uzavretí triedy alebo školy, návrate jednej alebo viacerých tried späť do školy či začiatku a konci domácej izolácie zamestnancov z dôvodu podozrenia, respektíve ochorenia na COVID-19.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR