Pobrežná destinácia budúcnosti sľubuje špičkové technológie aj udržateľnosť (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Magna, Saudská Arábia
Magna, Saudská Arábia Zdroj: FB NEOM
Tento článok pre vás načítala AI.

Saudskoarabský developer NEOM predstavil najnovšiu destináciu Magna. Tá má na pobrežie zálivu Aqaba priniesť luxusné ubytovanie, ale aj jedinečnú architektúru a unikátne technológie, s ohľadom na životné prostredie a udržateľnosť. Tvoriť ju má 12 regiónov, ktoré budú pokrývať 120 kilometrov pobrežia.

Každý z regiónov bude podľa investora jedinečný a originálny, spolu však budú tvoriť luxusný pobrežný rezort, ktorý má za cieľ napĺňať Saudskú víziu 2030. Projekt bude zahŕňať 15 luxusných hotelov, 1 600 hotelových izieb a apartmánov a viac ako 2 500 prémiových rezidencií.

15-tisíc pracovných miest a 2,6 miliardy SAR

Magna bude hrať kľúčovú úlohu pri budovaní silného turistického ekosystému v rámci NEOM. Pozitívne prispeje k úsiliu o národnú ekonomickú diverzifikáciu a širším cieľom Saudskej vízie 2030, čím pomôže umiestniť kráľovstvo ako svetového lídra v luxusnom cestovnom ruchu,“ uviedol generálny riaditeľ NEOM Nadhmi Al-Nasr.

Nová destinácia má prinesť do krajiny 15-tisíc pracovných miest v cestovnom ruchu. „Predpokladá sa, že do roku 2030 tento vývoj prispeje k HDP kráľovstva 2,6 miliardy SAR (saudský rial), ubytuje 14 500 obyvateľov a privíta viac ako 300-tisíc nočných návštevníkov ročne,“ dodáva developer.

Magna je najnovšou destináciou megaprojetu NEOM, ktorý vyrastá na severozápade Saudskej Arábie, po ostrovnej destinácii Sindalah, líniovom meste The Line, lyžiarskom stredisku Trojena a prístavnom meste Oxagon. Magnu budú tvoriť regióny Leyja, Epicon, Siranna, Utamo, Norlana, Aquellum, Zardun, Elanan, Gidori, Treyam a Jamur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Neom