Bytová výstavba pri Račianskom mýte získala kladné stanovisko magistrátu (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bytový dom Mýtna 37 (vizualizácie)
Bytový dom Mýtna 37 (vizualizácie) Zdroj: EDVIN Properties/Kuklica Smerek architekt
Tento článok pre vás načítala AI.

Bytový dom Mýtna 37 v bratislavskom Starom Meste získal záväzné stanovisko magistrátu Bratislavy. Zakladateľ developerskej spoločnosti Edvin Properties Jozef Šimek hovorí o rekordne krátkom čase, keď sa v priebehu šiestich mesiacov podarilo získať pre tento investičný zámer kladné stanovisko hlavného mesta.

Investor predpokladá začiatok výstavby projektu v úvode budúceho roka. Dokončený by mal byť v priebehu dvoch rokov. Nový development vznikol na základe vyzvanej architektonickej súťaže, ktorú v roku 2022 vyhral mladý ateliér Kuklica Smerek architekti.

Budovy spojené preskleným jadrom

Projekt Mýtna 37 v blízkosti Račianskeho mýta podľa developera dopĺňa štruktúru okolitých budov a uličné čiary Mýtnej a Šancovej. „Základným princípom pri hľadaní riešenia bolo zachovať charakter existujúcej zástavby a urbanizmu,” vysvetľujú autori projektu.

Bytový dom bude mať osem nadzemných podlaží smerom na Šancovú ulicu a sedem podlaží na Mýtnu ulicu. Obe budovy budú spojené preskleným jadrom s parkom. Investorovi sa tento rok podarilo dokúpiť malý pozemok v tesnom susedstve projektu.

Súčasťou novej výstavby bude aj zeleň priamo vo vnútrobloku. Developer deklaruje, že v súvislosti s výstavbou nebude potrebný žiadny výrub. Naopak, jej súčasťou sú sadový úpravy, pri ktorých stromy pribudnú. Parkovanie pre rezidentov bude výlučne v podzemných garážach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať