Výrobca elektrických áut Tesla zníži na celom svete počet svojich zamestnancov o viac než desať percent

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tesla, S sedan
Model S sedan od amerického výrobcu elektrických áut Tesla. Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Výrobca elektromobilov Tesla globálne zníži počet zamestnancov o viac ako 10 percent. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

V internej správe, o ktorej ako prvý informoval web Electrek, vlastník automobilky Elon Musk zamestnancom povedal, že nie je nič, čo by nenávidel viac, „ale je treba to urobiť“.

Výsledky firmy sú vraj „búrlivé“

„To nám umožní byť zoštíhlenými, inovatívnymi a lačnými po ďalšej fáze rastu,“ povedal tiež miliardár.

Najväčší svetový výrobca automobilov podľa trhovej hodnoty mal k decembru podľa jeho ostatnej výročnej správy celosvetovo 140 473 zamestnancov.

Spoločnosť je pripravená oznámiť svoje štvrťročné zisky koncom tohto mesiaca. Už však ohlásila pokles dodávok vozidiel v prvom kvartáli – prvý za takmer štyri roky a tiež pod očakávaniami trhu. Niektorí analytici označili výsledky za „búrlivé“.

Dopyt sa spomaľuje a Čína tlačí

V marci Tesla obmedzila výrobu v jej závode v Šanghaji a minulý týždeň zamestnancom, ktorí v Austine pracujú na modeli Cybertruck, že budú mať kratšie smeny.

Tesla začína cítiť vplyv spomaľujúceho sa dopytu po elektromobiloch či rastúceho tlaku z Číny, kde tamojšie automobilky privádzajú na trh cenovo dostupnejšie autá.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Elon Musk
Firmy a inštitúcie Tesla