Volkswagen plánuje preinvestovať desiatky miliónov eur, najviac na elektrifikáciu a digitalizáciu

Volkswagen
Logo VW na I.D. Buzz je vylepšený pred výročnou tlačovou konferenciou Volkswagen AG v Berlíne, Nemecko, utorok 14. marca 2023, kde budú predstavené úplné finančné výsledky automobilky za rok 2022. Foto: SITA/AP

Nemecká automobilka Volkswagen v utorok zverejnila plán investícií v sume 180 miliárd eur v rokoch 2023 až 2027. Viac ako dve tretiny týchto investícií majú smerovať do elektrifikácie a digitalizácie. Informuje o tom portál cnbc.com.

Začiatkom tohto mesiaca nemecký automobilový gigant oznámil, že v roku 2022 dosiahol prevádzkový zisk 22,5 miliardy eur, čo bol medziročný rast o 13 percent. Dodávky batérií a elektrických vozidiel firmy sa vlani zvýšili o 26 percent.

Generálny riaditeľ Volkswagenu Oliver Blume uviedol, že automobilka „si stanovila jasné a ambiciózne ciele a prijala nevyhnutné rozhodnutia na zoštíhlenie“ procesov v roku 2022, pričom nadchádzajúci rok bude „rozhodujúci“ pre realizáciu strategických zámerov skupiny.

Finančný riaditeľ automobilky Arno Antlitz konštatoval, že silná finančná pozícia firmy by jej mala umožniť „pokračovanie v investovaní do elektrifikácie a digitalizácie“ dokonca aj v „náročnom ekonomickom prostredí“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Arno AntlitzOliver Blume
Firmy a inštitúcie Volkswagen