Škoda Auto preberá v rámci koncernu Volkswagen zodpovednosť za vývoj motorov radu EA 211

Škoda Auto
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Škoda Auto preberá v rámci koncernu Volkswagen zodpovednosť za vývoj motorového radu EA 211.

Vysoká úroveň značky

Ide o priečne uložené radové benzínové motory. Tie sa využívajú v modeloch značiek Škoda, Volkswagen, Seat, Audi a Cupra. Ako ďalej informuje automobilka, prechod sa uskutoční v postupných krokoch do roku 2027, prinesie nové pracovné miesta a rovnako tak zvýšenie globálnej konkurencieschopnosti mladoboleslavskej automobilky.

„Prevzatie zodpovednosti za vývoj celého motorového radu EA 211 je pre automobilku Škoda jednoznačným potvrdením vysokej úrovne jej technických kompetencií.“

„Zároveň je tým podčiarknutý aj význam značky Škoda v rámci celého koncernu Volkswagen, pretože motory tohto radu nachádzajú uplatnenie v 48 modelových radoch piatich koncernových značiek,“ uviedol člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto za oblasť technického vývoja Johannes Neft.

Vedenie projektu

Samotné rozšírenie zodpovednosti za vývoj motorov pritom nebude bezprostredne znamenať rozšírenie výrobných kapacít. Prevzatie znamená nielen samotný technický návrh konceptov motorov, ale rovnako tak vyhotovenie potrebnej dokumentácie a sériovú realizáciu vrátane emisných, funkčných a dlhodobých skúšok.

Automobilka zároveň hľadá viac ako stovku nových kvalifikovaných zamestnancov.

Škoda Auto

Automobilka je súčasťou koncernu Volkswagen. Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, ale výrobné kapacity má aj v Číne, v Rusku, na Slovensku a v Indii, a to väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev. Celosvetovo zamestnáva 45 000 ľudí a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Johannes Neft
Firmy a inštitúcie AudiCupraSeatŠkoda AutoVolkswagen