Škoda Auto spúšťa v Kvasinách výrobu novej generácie modelu Kodiaq, umožnil jej to presun časti výroby do Bratislavy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Škoda Kodiaq
Foto: TW, twitter.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Škoda Auto začína v závode v Kvasinách sériovú výrobu druhej generácie modelu Kodiaq. Česká automobilka získala vo fabrike ďalšie kapacity na produkciu SUV modelov vďaka presunu výroby novej generácie modelu Superb z Kvasín do Bratislavy. V rámci príprav na spustenie výroby spoločnosť realizovala významné investície a zmodernizovala montáž i zvarovňu.

Investícia vo výške 49 miliónov eur

„V roku 2016 sme s modelom Kodiaq odštartovali SUV kampaň. Príchod druhej generácie tohto úspešného modelu je preto pre celý tím mimoriadne významnou udalosťou. Prípravy na spustenie výroby boli veľmi dôkladné. Investíciou 49 mil. eur do modernizácie výroby sme zároveň zabezpečili, že náš závod v Kvasinách je na budúcnosť dobre pripravený,“ uviedol člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť výroby a logistiky Andreas Dick.

Nový Kodiaq sa bude vyrábať na rovnakej výrobnej linke ako prvá generácia tohto modelu. Súčasťou investície je aj zabezpečenie podmienok pre výrobu verzie Kodiaq iV s plug-in hybridným pohonom.

Každý deň 410 vozidiel

Vďaka presunu produkcie štvrtej generácie modelu Superb do bratislavského závodu Volkswagen sa ročná výroba SUV modelov Karoq a Kodiaq v závode Škoda Auto v Kvasinách zvýši celkovo o 150-tisíc kusov. Podľa plánov má z výrobnej linky každý deň zísť 410 vozidiel Kodiaq.

Škoda Auto v súčasnosti zákazníkom ponúka 11 modelových radov osobných automobilov Fabia, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq, Kodiaq, Enyaq, Enyaq Coupé, Slavia a Kushaq. V roku 2023 dodala zákazníkom na celom svete viac ako 866-tisíc vozidiel.

Už 30 rokov je súčasťou koncernu Volkswagen. Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, má výrobné kapacity v Číne, na Slovensku a v Indii. Celosvetovo zamestnáva 40 000 ľudí a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Škoda Auto