Rada slovenských exportérov zorganizovala prvé slovensko-tadžické biznis fórum

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovensko tadžické fórum
Foto: Rada slovenských exportérov.

Vládna delegácia Tadžikistanu na čele s námestníkom ministra zahraničných vecí Šarafom Šeralizodom sprevádzaná podnikateľskou delegáciou navštívila v utorok Bratislavu.

V rámci tejto historicky prvej oficiálnej návštevy tadžických podnikateľov na Slovensku, Rada slovenských exportérov s podporou Ministerstva hospodárstva SR zorganizovala biznis fórum v priestoroch Slovak Business Agency, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 20 podnikateľov.

Záujem firiem o Strednú Áziu

Plenárne zasadnutie otvoril štátny tajomník slovenského rezortu hospodárstva Peter Švec spolu so svojim partnerom námestníkom ministra zahraničných vecí Tadžikistanu Šarafom Šeralizodom.

Slovensko tadžické fórum
Foto: Rada slovenských exportérov.

Na úvod hostí privítal predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek. „S tadžickými partnermi aktívne spolupracujem už od roku 2016 kedy som prvýkrát navštívil Dušanbe so slovenskými podnikateľmi, a som preto rád, že dnes môžeme recipročne privítať našich partnerov v Bratislave. Rada slovenských exportérov eviduje záujem niekoľkých slovenských firiem aktívne spolupracovať s partnermi v Strednej Ázii a verím, že utorňajšie podujatie aktívne prispeje k týmto ambíciám,“ uviedol Parízek.

Séria B2B stretnutí

V najbližších dňoch sa podľa Parízeka uskutoční inaugurácia spoločného slovensko-tadžického podnikateľského projektu, laboratórium spoločnosti DB Biotech v Dušanbe. Po úvodnej časti nasledovalo bilaterálne stretnutie štátneho tajomníka Petra Šveca a jeho partnera námestníka ministra zahraničných vecí Šarafa Šeralizodu. Podnikatelia následne realizovali sériu B2B stretnutí.

Rada slovenských exportérov v rámci svojej činnosti pôsobí ako platforma pre efektívnu komunikáciu a informačnú podporu pre podnikateľský sektor smerom k štátnym inštitúciám či zahraničným partnerom. Táto profesionálna asociácia firiem a odborníkov vznikla v roku 2020 s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať ich záujmy v celospoločenskej diskusii.

V súčasnosti má Rada vyše 100 členov a 20 partnerov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta. Rada slovenských exportérov je členom Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu SR a globálne posilňuje svoje partnerstvá vrátane regiónu Strednej Ázie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lukáš ParízekPeter Švec
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRRada slovenských exportérovSBA Slovak Business Agency