Japonská spoločnosť MinebeaMitsumi otvorila v Košiciach nové vývojové centrum, zamestnať by mohlo do 200 ľudí (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marcel Gibóda, MinebeaMitsumi
Sprava: Námestník primátora mesta Košíce Marcel Gibóda, predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, prezident MinebeaMitsumi Jošihiša Kainuma, veľvyslanec Japonska na Slovensku Yasuhiro Kawakami počas otvorenia nových priestorov vývojového centra spoločnosti MinebeaMitsumi v Košiciach, ktoré prispejú k rozšíreniu výrobného programu, posilnia možnosti v oblasti vývoja nových produktov a aplikácií pre automobilový trh a možnosti vývoja elektromotorčekov pre priemyselné využitie. Zároveň prinesie intenzívnejšiu spoluprácu s Technickou univerzitou v Košiciach aj vytvorenie nových pracovných miest zameraných na výskum a vývoj v oblasti automotive. Košice, 21. máj 2024. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Tento článok pre vás načítala AI.

Japonská spoločnosť MinebeaMitsumi otvorila v Košiciach nové vývojové centrum. Prispieť má k rozšíreniu výrobného programu, posilneniu v oblasti vývoja nových produktov a aplikácií pre automobilový trh či vývoja elektromotorčekov pre priemyselné využitie. Ako informuje mesto Košice na sociálnej sieti, pracovať by tu mohlo do 200 ľudí.

Nové R&D centrum sa bude špecializovať na vývoj priemyselných a automobilových riešení či návrh a testovanie softvéru, čím sa diverzifikuje a obohatí výrobné zameranie existujúcich závodov firmy v Košiciach.

Otvorenia centra sa zúčastnil aj viceprimátor Košíc Marcel Gibóda, ktorý vyzdvihol význam MinebeaMitsumi pre mesto. Zároveň zdôraznil, že dlhodobým cieľom je spraviť z Košíc technologického lídra na Slovensku, kde nájdu uplatnenie vysokokvalifikovaní obyvatelia.

Práve spolupráca s firmami, akou je MinebeaMitsumi, je cestou, ako tento cieľ dosiahnuť. Vaše prepojenie s košickými univerzitami a strednými školami je tou kľúčovou ingredienciou nášho vzájomného vzťahu, vďaka ktorému môžeme spoločne dlhodobo prosperovať. Vytváranie pracovných príležitostí s vysokou pridanou hodnotou pre ľudí so zručnosťami nám môže pomôcť zastaviť odliv našich najtalentovanejších mladých ľudí,“ uviedol viceprimátor.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pod hlavičkou jedného závodu patriaceho do koncernu MinebeaMitsumi zastrešuje závod v Košiciach niekoľko samostatných výrobných divízií. Zameriava sa najmä produkciu a vývoj elektronicky komutovaných motorov BLDC a inovatívnych pohonných technológií.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marcel Gibóda