Hirmanovo ministerstvo rokuje s viacerými investormi, na Slovensku by sa mohli vyrábať aj batérie do elekromobilov

Karel Hirman
Dočasne poverený minister hospodárstva SR Karel Hirman. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Ministerstvo hospodárstva SR rokuje s viacerými zahraničnými investormi o možnosti výstavby závodu na výrobu batérií do elektrických áut.

Strata možnosti investície

Rezort tak reagoval na dnešné vyjadrenia strany Sloboda a Solidarita (SaS) o tom, že Slovensko krokmi aktuálneho vedenia ministerstva stratilo možnosť získať investície z tejto oblasti.

„Jedným zo zásadných pravidiel pri získavaní takýchto strategicky významných a rozsiahlych investícií je zachovanie diskrétnosti a zdržanie sa verejných komentárov až do doby, kedy je investícia definitívne dohodnutá a predložená vláde na schválenie,“ odkázal rezort liberálom.

Ako doplnil, bývalý minister Richard Sulík ako aj predstavitelia strany SaS sa v čase svojho pôsobenia na ministerstve hospodárstva opakovane verejne skepticky vyjadrovali k téme elektrickej mobility a naopak ako alternatívu presadzovali iné druhy pohonov.

Investori

„Súčasne je paradoxné, že na jednej strane ostro kritizujú zákaz nových spaľovacích áut od roku 2035 a súčasne odrazu napádajú vedenie rezortu hospodárstva za údajné pochybenia pri získavaní investorov do výstavby gigantických fabrík na výrobu batérií do tých istých elektrických áut, ktoré doteraz spochybňovali až odmietali,“ uviedol dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman.

Aktuálne ministerstvo podľa neho vedie rokovania s potenciálnymi investormi tak, aby automobilky na našom území zachytili perspektívne trendy elektrickej mobility a získali vedúce postavenie na trhu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel HirmanRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRSaS Sloboda a Solidarita