Embraco sa transformuje na hybridný závod, popri kompresoroch budú vyrábať aj komponenty pre priemyselné motory

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Embraco
Pohľad do výrobnej haly závodu Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš
Tento článok pre vás načítala AI.

Približne päť rokov po prevzatí japonskou korporáciou Nidec mení závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi časť svojho výrobného programu. Popri kompresoroch na chladenie, ktorých výrobe sa v závode venujú viac ako 25 rokov, pribudne aj výroba komponentov pre priemyselné motory. Začiatok jeho transformácie na hybridný komerčný závod avizoval jeho riaditeľ Tomáš Kandra.

Podľa Kandra Nidec umiestni výrobu komponentov pre komerčné motory už v blízkej budúcnosti, čím podľa jeho slov potvrdil dôležitosť slovenskej prevádzky.

Konkrétne pôjde o výrobu statorových lamiel, vstrekovanie rotorov, obrábanie hriadeľov a krytov na motory, ako aj ďalšie pridružené procesy. Ide pre nás o veľmi dôležitý míľnik,” poznamenal.

Zároveň bude ukončená výroba kompresorov EM3 na Slovensku s cieľom optimalizácie výrobných kapacít EM3 v rámci spoločnosti Nidec. Dopad na zamestnanosť v dôsledku zmeny výrobného programu spoločnosť nepredpokladá. Embraco Slovakia, ktorý patrí medzi najväčších zamestnávateľov regiónu, aktuálne zamestnáva približne 1 400 ľudí.

Spoločnosť je členom Nidec Global Appliance, ktorá sa s viac ako 11-tisíc zamestnancami zameriava na výrobu a predaj komponentov pre domáce a komerčné aplikácie, vrátane chladiacich riešení, motorov do práčok, umývačiek riadu a sušičiek, ako aj komponenty pre kúrenie, ventiláciu, klimatizáciu a mraziace systémy. Nidec Global Appliance je divíziou Nidec Corporation, globálneho lídra v motoroch a komponentoch, s centrálou v Japonsku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Kandra
Firmy a inštitúcie Embraco SlovakiaNidec Global Appliance