Zvýšeniu daní sa nevyhli ani v Nemšovej, majitelia chát zaplatia až dvojnásobok

Reality, nehnuteľnosti, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Po roku sa v Nemšovej opäť mierne zvyšujú sadzby dane z nehnuteľnosti. Mestskí poslanci na minulotýždňovom rokovaní zastupiteľstva schválili návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým nemšovská radnica v predstihu splnila zákonnú požiadavku, aby najneskôr v roku 2027 bol rozdiel medzi najnižšou a najvyššou sadzbou dane zo stavieb nanajvýš desaťnásobný.

Zdvihli sa všetky daňové sadzby

Kým vlani sa v Nemšovej menili len sadzby pre rodinné domy a byty, tentoraz sa zvýšili všetky daňové sadzby vrátane podnikateľských stavieb. Majiteľ rodinného domu či bytu bude platiť za každý meter štvorcový namiesto doterajších 25 centov o päť centov viac a rovnako päťcentové navýšenie z 2,95 eur na 3 eurá zaznamenala aj daňová sadzba pre priemyselné stavby a ostatné stavby na podnikanie.

Chatári zaplatia dvojnásobok

Podľa prednostu mestského úradu Rudolfa Kúkela sa nové daňové zaťaženie dotkne obyvateľov i podnikateľov len minimálne.

„Pre potenciálnych investorov zostávame stále zaujímaví, pretože v tomto regióne budeme mať naďalej jedny z najnižších daní,“ poznamenal Kúkel.

Pôvodne predložený návrh VZN bol nakoniec predsa len odhlasovaný s jednou zmenou, ktorá sa dotkne majiteľov chát a stavieb na individuálnu rekreáciu. Na základe schváleného pozmeňovacieho návrhu poslanca Petra Gabriša budú chatári platiť za každý meter štvorcový namiesto 0,50 eur dvojnásobok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom